29 is de zuiverheid van de grondstof in al haar vormen te kunnen contröleeren, dan is dit wel bij het brood het geval. Op bldz. 501. Wij zien dus dat het bestaande stelsel de ver strekking van brood in tijd van oorlog niet verzekeren kan. Op bldz. 506. Evenals daar (d.i. in Europa), moet er onder alle omstandigheden op gerekend kunnen worden (dat de broodvoorziening verzekerd zij) en met het bestaande stelsel kan men dit geenszins. Op bldz. 508. Welke die (financieele) bezwaren overigens waren, is ons onbekend, maar zeker komt bet ons voor, dat zij al zeer zwaar moeten wegen (1) willen zij de redenen, welke voor oprichting van militaire bakkerijen pleiten te niet doen. Op bldz. 681. In ons vorig artikel kwamen wij tot de gevolg trekking dat militaire bakkerijen in het belang van het Indisch leger zouden zijn. Op bldz. 846. Een der gronden waarop men tot het oprichten van militaire bakkerijen moet besluiten, is de wensch naar zuivere grondstof voor het brood. Hiermede gelooven wij het standpunt, dat wij met betrekking tot de broodvoorziening innemen, genoegzaam te hebben toegelicht. Het zal den lezer, die zoo vriendelijk is geweest ons tot hiertoe te volgen en die tevens te voren kennis heeft genomen van het reeds in den aanhef genoemd opstellets over de broodverpleging van het N. I. Leger en wat daarmede verhand houdt van onzen geachten collega Molenaar, duidelijk wezen dat wij en de schrijver zal het ons wel niet euvel duiden niet kunnen instemmen met wat hij schreef. Om dit meer stelselmatig te doen uitkomen meenden we Diet beier te kunnen handeleD, dan door vooraf te laten gaan die korte uiteen zetting van de conclusiën, waartoe het onderzoek ons had gebracht. Om nu op eenige punten van verschil meer licht t6 doen vallen en rader eeDige bedenkingen te releveeren willen we het opstel op den voet volgen. In de eerste plaats wil het ons voorkomen, dat de schrijver niet geeft, wat hij in het optchrift belooft. Niet toch over de verpleging (hoofdza- (1) En dat is o.i. niet het geval, zooals wij deden uitkomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 42