446 2e. Seinen uit de batterij. Roode vlag omhoog steken en houden. Witte vlag zjjwaarts strekken, daarna omhoog bewegen. Witte vlag zijwaarts strekken, daarna omlaag bewegen. Witte vlug éénmaal recht omhoog en omlaag bewegen. Witte vlag tweemalen recht om hoog en omlaag bewegen. Wiite vlag driemalen recht om hoog en omlaag bewegen. Met de witte vlag zwaaien. Witte vlag omhoog steken en Geeft acht, sein volgt. Voor te stellen verwijderend doel (schijfje omhoog bewegen). Yoor te stellen naderend doel (schijfje omlaag bewegen). Snelheid van beweging van het doel is 100 M per minuut. Snelheid van beweging van het doel is 125 M. per minuut. Snelheid van beweging van het doel is 200 M. per minuut. Sein niet goed overgenomen. Het schijfje doen bewegen. houden. Met het op- of afwinden wordt voortgegaan tot beide vlaggen wor den omlaag gebracht. Geen sein met de witte vlag wordt gegeven of hieraan gaat vooraf het sein „geeft acht", terwijl bovendien de roode vlag zoolang opblijft, tct het sein is afgeloopen, behalve voor het geval met de roode vlag zelf geseind wordt. Yoor het eindigen der oefening is geen sein noodig, daar dit wordt aangegeven door een signaal op de trompet. Het sein bij het toestel „het toestel tot bediening gereed" wordt telkens, wanneer eenige verandering is aangebracht, opnieuw gegeven. b. Bij het toestel tot het weergeven van doelen zich in evenwij dige of schuine strekking ten opzichte van de baterij bewegende. 1. Seinen bij het toestel als boven. 2 Seinen uit de batterij: Roode vlag omhoog steken en houden. Witte vlag zjjwaarts strekken, daarna in horizontale richting voor het midden van het lijf brengen Geeft acht, sein volgt. Yoor te stellen een evenwijdig aan de batterij bewegend doel.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 459