BOEKBEOORDEELING. In haar „Een woord vooraf" ontwikkelt de Redactie de redenen, die haar tot de uitgave van de Hygiënische Bladen, leidden. Waren wij er niet reeds lang van overtuigd, dan zouden wij na de lezing van dit „woord vooraf" en na kennismaking met den inhoud der eerste afleve ring toch ongetwijfeld der nieuwe redactie na zeggen, dat haar tijdschrift in een bestaande behoefte voor het Nederlandsche volk kan voorzien. En als wij de lange lijst der vaste medewerkers inzien dan is twijfel, •dat zulks geschieden zalnaar het ons voorkomt uitgesloten. De redactie wil haar tijdschrift populair inrichten; zonder banaal te zjjn wil zij dus hetgeen de wetenschap haar leert op begrijpelijke wijze onder de aandacht brengen van het ontwikkelde Nederlandsche publiek. Persoonlijke hygiëne, keuring van levensmiddelen, kleeding, voeding, bouwhygiène (zoowel den bouw van woningen, fabrieken en steden als drinkwatervoorziening, rioleering enz. omvattend), alcoholbestrijding enz. zijn onderwerpen, die zeer zeker meer ter algemeene kennisse gebracht dienden te worden. Dat de redactie slagen moge en dat wij binnen zoo kort mogelijken tijd de tastbare resultaten van haar werk mogen beleven, zij haar van harte toegewenscht. P' Gaarne voldoen wij aan het verzoek van de uitgevers om het prac tische boekje van den sedert tot majoor bevorderden kapitein Brandenburg in ons tijdschrift aan te kondigen. *v Hygiënische Bladen, populair maandschrift voor practische en toegepaste gezondheidsleer onder redactie van Dr. G. W. S, Lingbeek te Leiden. F. van Rossen. Amsterdam. Het theoretisch onderricht van den Recruut bij de Infanterie. In vragen en antwoorden. Handleiding voor onderofficieren en korpo raals bij het houden van theorieën door P. J. Brandenburg, kapitein der Infanterie. Derde herziene druk. Djokjakarta. Firma H. Buning 1898.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 478