486 ^verzet tegen ons dwingen, om ons ten slotte weder in onze kampe menten en linieposten te komen bestoken, zoo komt het er op aan „rusteloos en zonder ophouden die benden in hunne bergen zelve „aan te tasten en te vervolgen totdat zij geheel onschadelijk zijn „gemaakt." Hiertoe is het overtrekken der waterscheiding en het beheerschen van de YII Moekims in de eerste plaats noodig. Het directe doel der operatiën is ons dezer dagen bekend ge worden uit de in de dagbladen opgenomen instructie, die de opper bevelhebber voor de z. g. Selimoencolonne uitvaardigde. 1 dier instructie luidt n. 1. De z. g. Pedir-expeditie heeft ten doel: om zich van daar 1) te begeven naar de tot de Sagi der XXII Moekims behoorende YII Moekims-Pedir en op den weg derwaarts te breken het verzet van den vijand, die zich tegenover die troe penmacht mocht stellen, waartoe het noodig zal kunnen zijn om in de eerste plaats de vijandelijke Moekims en kampongs op de flank van de operatielijn SegliYII Moekims-Pedir tot rede te brengen; om daarna aan te tasten en te verslaan het hoofd der Sagi der XXII Moekims 2) en de in de VII Moekims-Pedir verzamelde vijandelijke hoofden en benden, en verder het genoemde Sagihoofd rusteloos te vervolgen, totdat zijne onderwerping is verkregen; c, om alle verzet in de Federation XII en VI 3) der z. g. Pe» dirstreek te breken en alle hoofden en de bevolking in die streek door kracht van wapenen te dwingen tot erkenning en eerbiediging van bet Nederlandsche gezag. Overzicht van de federatiën der XII en VI oelèebalangs. Voor- naamste hoofden. Hun onderlinge verhouding en hun gezindheid tegenover ons gezag. Hoewel wij niet over voldoende plaatsruimte beschikken om de op last van het Departement van Oorlog uitgegeven en aan alle 1) Dat -wil vermoedelijk zeggen van uit Segli. 2) Panglima Polim. S) Eene duidelijke indeeling hiervan geeft de bijgevoegde kaart.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 499