496 - is naar de magazijnen een baan gelegd voor décauville spoor, terwijl er over de Pedirrivier een brug is geslagen ter plaatse waar nabij de oude versterking vroeger een overgang over die rivier bestond. Zoodra met den bouw van het kampement een aanvang werd ge maakt, werd van Kota-Radja de kapitein commandant der 3de Com pagnie met een sectie dier compagnie benevens het noodige vrije werkvolk naar Segli gedirigeerd. Later werden deze werkkrachten nog versterkt met ongeveer 300 dwangarbeiders en een honderdtal inlandsche fuseliers van het 14de Bataljon, van welk bataljon reeds een gedeelte als wij het wel hebben twee compagnieën te Segli aanwezig was 1) en dit gaandeweg in zijn geheel naar Segli gezonden werd. Ook vertrokken langzamerhand de voor de expeditionnaire macht bestemde geniewerklieden naar Aijeh, benevens het noodige magazijnspersoneel der genie en militaire administratie. Alle op Atjeh varende booten der Paketvaartmaatschappij namen, voor zoover de laadruimte zulks toeliet, goederen voor de magazijnen der genie en administratie mede. Besluiten wij deze mededeelingen met de opsomming van het volgende aan de expeditie toegevoegde materieel: 1° 15 KM. tele foonlijn; 2° 15 k 20 KM. décauville baan, benevens een groote hoeveelheid houtwerken om deze baan ook over drasliggende sawahs te kunnen voorttrekken. De aan de expeditie uitsluitend voor het leggen dezer banen toegevoegde sectie genietroepen was gedurende eenige maanden speciaal geoefend in het spoedig plaatsen der banen over dergelijke moeilijke terreinen; 3° oorlogsdrijvervlotten voor het debarkeeren van troepen enz.4° pioniergereedschap voor twee batal jons infanterie; 5° groote hoeveelheden tijdelijke materialen6° de noodige springmiddelen enz.; 7° 250 Meter Chineesche barak voor het inrichten van ambulances, magazijnen enz. in het binnenland; 8° een viertal Wells lampen, die te Weltevreden in tegenwoordigheid van Z. E. den Commandant van het Leger beproefd werden, enz. enz. Als men het bovenstaande nagaat en verder overweegt welke kolos sale voorraden door de militaire administratie te Oleh-leh verzameld moesten worden en welke voorzieningen door de leveranciers op Atjeh 1) Na de operatiën in Augustus 1897 bleef dit bataljon te Segli achter, doch keerde bjj gedeelten naar Kota-Radja terug.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 509