498 In plaats van de zware compagnieskisten, worden aan de staven, compagnieën en kwartiermeesters, administratiekistjes uitgereikt, welke bij excursiën niet worden medegenomen. De wollen dekens, in het bezit der manschappen, worden medegenomen naar Segli, terwijl daar aan ieder man (Europ.) een ledige stroozak en een hoofdkussen zullen worden verstrekt. Yóór het vertrek der bataljons van Java werd het uit Nederland ont vangen nieuwe ledergoed door, te Weltevreden beproefd, meer bruikbaar ledergoed vervangen. Aan de dwangarbeiders wordt verstrekt, behalve hun kleeding een kapmes met scheede, een veldflesch en een eetketeltje. Omtrent de verpleging te velde wordt voorts nog aangeteekend: De troep wordt gevoed overeenkomstig het militair tarief No. 20. In verbaud daarmede zijn schaftordes vastgesteld, waaruit het voornaamste is overgenomen in de bij dit opstel gevoegde bijlage. Er worden geen groote doch een evenredig aantal middensoort kook- ketels medegenomen Compagnies- en detachementscommandanten moeten er voor zorg dragen, dat de troepen, koelies en dwangarbeiders vóór het verlaten van het kwartier of het bivouak een stevig maal nuttigen en de veldflesschen met thee of koffie gevuld worden en verder, dat zij een tweede ontbijt met zich medevoeren. De eetketels en veldzakken (ook dienende voor berging van reserve munitie en het noodratioD) worden bij elke excursie door de manschappen medegenomen en zelf gedragen. Wordt vermoed, dat de troep niet denzelfden dag in het kwartier zal terugkeeren, dan voeren de man schappen de sprei mede en een stel reserve kleeren en schoenen. De dwangarbeiders van den vasten trein zijn als volgt ingedeeld: pe7compagnie infanterie 15 voor tandoes, 8 voor het kookgereed- schap en 8 voor de reservemunitie benevens 1 mandoer. per sectie artilleriepeloton cavalerie of detachement genietroepen 4 voor het kookgereedschap, overigens naar omstandigheden. per ambulance 1 mandoer en 14 man. Een der bij den trein ingedeelde adjudanten-onderofficier met het noodige kader wordt in den regel belast met het commando over den bagagetrein bij een uitrukkende colonne. (Wordt vervolgd.) Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 511