59 ,,De singels moeten niet in eens, maar met tusschenpoozen aange haald worden en niet vaster dan dat nog een vlakke hand tusschen „buik en singel kan geschoven worden. „Het spreekt van zelf dat de singels öp elkaar moeten liggen, „zoodat de huid er niet tusschen geklemd kan worden. Noch „re vasr, noch te los zadelen vordert een zekete oefening die men „slechts door de praktijk verkrijgen kan. Vast aansingelen om het „midden van den buik is hoogst schadelijk. Het perst de ingewanden „tezamen, verzwaart het ademhalen, maakt het paard onrustig, heeft „niet zelden singel- of zadeldruk tengevolge en is dikwijls de eenige „oorzaak van verzet bij het opzitten van den ruiter. De achterste „singel mag nooit sterker dan de voorste aangehaald worden, daar „dit zeker singeldrukking tengevolge heeft. „Als een goed middel tegen het rekken der singels beveelt Wrangel „de zoogenaamde „zelfaansingelaars" aan, spiraalveeren met kap en stoot die aan de zadelstooten en singelkappen worden bevestigd- Een enkele keer heb ik ze met vrucht zien gebruiken ook bij den troep, doch ze zijn niet duurzaam. „A broad leather girth kept soft bij the frequent application of oil, „often serves to prevent girth galls. „Girths of raw hide or of cord which allow of ventilation are often „useful for avoiding galls. The girth I have found to be the least liable „to gall a horse is the Fitzwilliam pattern. Capt. Hayes en Wrangel „zijn dit volmaakt eens, de laatste zegt o. a. hiervan: „Meer aanbevelingswaardig zijn de singels van gevlochten koord, „die zeer duurzaam zijn en twee kappen hebben. Ze worden of alleen „öf met een oversingel (Fitz William Singel) gebruikt, die door een „smalle passant van den singel gaat en aan den middelsten zadelstoot „wordt bevestigd. Voor dien oversingel geldt volmaakt het in de „aanhaling genoemde omtrent den achtersten singel." Een zeer goede bevestiging van singels, waarbij ribbendrukking door de afwezigheid van gespen geheel is uitgesloten, is die van hetmexicaan- sche zadel, die o.a. ook bij de draagbokken der Fransche Berg Artillerie wordt toegepast. De singel heeft daarbij 2 ringen, is 12 c.M. breed en van gevlochten zwijns-haar. Aan den bok zijn eveneens 2 ringen en nu wordt door een riem van ongelooid leder die eenige

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 72