VERBETERDE RICHTMIDDELEX BIJ HET 7 cM. A. BERGGESCIIUT. In het Indisch-Militair-Tijdschrift van het jaar 1890, blz. 203218 en 402419, komt van de hand van den toenmaligen lsten Luit. Giel een opstel voor, handelende over het „Richten bij de bereden Artillerie." De aan het slot van dit opstel uitgedrukte wensch is verwezenlijkt, er is onderzocht en voor zoover dit noodig werd geoordeeld, ook beproefd. De opzet van de constructie als door den Luit. Giel aangegeven, werd bijna onveranderd aangemaakt en in beproeving genomen. Of schoon deze opzet niet heeft kunnen voldoen, is toch bij den opzet die thans bij de bergartillerie is ingevoerd, voor het meerendeel rekening gehouden met de in bovengenoemd opstel gestelde eischen. De voornaamste dezer eischen, waaraan door de invoering van den nieuwen opzet is tegemoet gekomen, zijn lBte de opzet moet gesteld kunnen worden zonder van de schootstafel gebruik te maken. 2de aan de keuze van een hulprichtpunt moeten minder bezwaren zijn verbonden. 3de buitengewone correctiën dienen op een afzonderlijke verdeeling te worden aangebracht. 4de het richten door den hulprichter alleen en het richten met het richtlood moeten zuiverder kunnen geschieden. 5de achterwaartsche richting moet mogelijk zjjn. De St. opzetstang, die op het achtervlak van een Meterverdeeling en op het rechter zjjvlak van een verdeeling in °/008te deelen van de richtas voorzien is, heeft in den nieuwen opzetkoker geplaatst een helling van 27 op 1 ten opzichte van het bovenvlak van de kulas, en wel zoodanig dat voor eiken afstand waarop de opzet gesteld wordt, de daarbij behoorende normale correctie automatisch wordt gegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 82