BOEKBESCHOUWING. De Soldatenkrant, Weekblad bestemd Yoor onderofficieren, korporaals en minderen. Uit gevers H. Engelbrecht, Breda. In haar „Woord vooraf" geeft de Commissie van uitgave doel, strekking en geest van bovengenoemde krant aan. Zij stelt zich voor, door het verspreiden van dit orgaan tot de ontwik keling van krijgsmansdeugden en zedelijk bewustzijn bij den soldaat bij te dragen. Het blad zal zich niet inlaten met onderwerpen betreffende politiek en godsdienst, noch plaats gunnen aan beoordeelende beschouwingen over feiten, handelingen en daden van gezagvoerende lichamen en personen, tenzij dit strekken kan, om den eerbied voor het gezag hoog te houden. Verder zal het passende verhalen uit de krijgsgeschiedenis en artikelen bevatten, strekkende, om de liefde voor Vorstenhuis en Vaderland te verhoogen, en het dragen van de wapenen, als eerste plicht van iederen Staatsburger, in eere te doen houden en eindelijk de belooningen vermel den aan minderen toegekend. De hoofdcorrespondent voor Indië, de le Luitenant der Infanterie Cloc- kener Brousson, zond ons een exemplaar der eerste drie nummers met het verzoek de lezers vaD het tijdschrift met de nieuwe uitgave bekend te maken en hun steun te verzoeken. In de vaste overtuiging, dat elke poging in de hierbedoelde richting de sympathie van ons officierskorps zal hebben, voldoen wij gaarne aan dit verzoek. Om de beste uiting van deze sympathie te verkrijgen, deelen wij nog mede, dat de 'le Luitenant der Infanterie W. J. H. Leber te Breda zich belast heeft met het in ontvangst nemen van bijdragen, hetzij episodes of schetsen uit het Indische krijgsmansleven, hetzij voorvallen van actueelen aard, verhalen dus, waarop de soldaat gesteld is; en dat de prijs van een abonnement voor Indië f 2, per jaargang, bij vooruitbetaling, bedraagt, per postwissel te zenden aan den uitgever. 1) Teekeningen of photo's op militair gebied zullen zeer welkom zijn, ook daaraan is de behoefte groot. j) Vooral hierop vestigen -wij de aandacht, want: geen geld, geen Zwitsers

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 89