- 160 meube'de of ongemeubelde woningen, speciaal voor uit Indie komende famihën, die zich te 's-Gravenhage of elders wenschen te vestigen en met coramissiën en verstrekt inlichtingen aan gerepatrieerden. Rep. HET WEEKBLAD INSULINDE Gewijd aan Koloniale Zaken. (Redactie: R. A. van Sabdick en P. J. de Witt.) Bevat in het numero van 7 December 1897 onder anderen het vol gende artikel. K. H. O. van Bennekom; De Koloniale Reserve; terwijl het uit de Indische pers overneemt: De bestuursvestiging op Niouw- Guinea. De veroordeelde officieren. Het vertrouwen in de toekomst van Deli. Nog eens Yan Heutsz. In het numero van 14 Dec. 1897 wordt nogmaals uit, de Indische pers overgenomen: De veroordeeling der Indische officieren, terwijl in het numero van 21 Dec. 1897 wederom een zeer lezenswaardige militaire causerie van Söwidjojo voorkomt. BERICHT. Door vertrek van Batavia in de noodzakelijkheid zijnde als Redacteur van hef Indisch Militair Tijdschrift af te treden, vervul ik de aangename plicht, om de modewerkers, die mij ter zijde hebben gestaan, hierbij mijn hartelijken dank te betuigen voor hunne hulp. Met de beste wenschen voor den bloei van ons tijdschrift, draag ik hiermede de Redactie daarvan over aan den Heer C. F. H. Tückermann, le Luitenant-Adjudant der Genie. B. T. C. F. SCHMIDT. Door de uitgevers van dit tijdschrift uitgenoodigd om de Redactie van den majoor van den Generalen Staf B. T. C. F. Schmidt over te nemen, heb ik gemeend aan die uitnoodiging te mogen gehoor geven, in het vertrouwen, de medewerking der officieren van het Indische leger in niet mindere mate dan mijn voorgangers te zullen ontvangen. Met een beroep op uw aller hulp ziet de eerste aflevering van mijn hand het licht, C. F. H. TÜCKERMANN.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 173