OVERZICHT DRAAGBARE VUURWAPENEN 1897. (Met Plaat IY Zwitserland. Een nieuw Model is aangenomen, genaamd het Model 1889/96. Er is geen verandering in het systeem aangebracht, doch alleen heeft een verkorting van den grendel plaats gehad, benevens eenige kleine wijzigingen, waardoor de sluiting beter verzekerd wordt en de terugstoot meer in 't midden van het wapen, dus volgens de lengteas, valt. Deze wijzigingen worden niet toegepast op de reeds bestaande geweren. Het geweer wordt 100 gram lichter; het in den aanslag brengen wordt gemakkelijker en door de betere sluiting kunnen nu patronen gebruikt worden, waarbij de gasspanning tot 24 a 2600 atmospheren wordt opgevoerd. Deze wijzigingen komen natuurlijk, aan de juistheid van het schot ten goede. Rusland. Ook in Rusland zijn de dragonders bewapend met het 3 lijnsgeweer (7,62 mM.) Mod./91; dit geweer is 7 cM. korter dan het gelijknamige infanteriegeweer, en weegt 200 gr. minder; met bajonet 4,1 KG., zonder bajonet 3,8 KG., de lengte zonder bajonet is 1,22 M. Yerdere verschillen berusten op de draagwijze en bepalen zich in hoofdzaak tot het beslag. De handbeschermer is verlengd tot het staartstuk. In den handbeschermer is een opening gemaakt ter hoogte van 't vizier. De verdeelingen voor de afstanden staan niet meer op de opstaande vleugels van het vizier doch op den rand van de opening in den handbeschermer. Het vizier gaat tot 2400 pas. De kozakken zijn volgens den Generaal Pototsky, die een werk over de Russische bewapening heeft geschreven, voorzien van een 3 lijnskarabijn, zonder bajonet, wegende 3,28 KG. Het infanteriegeweer heeft ook hier weder toe grondslag gediend en door verkorting van den loop is men tot dit verminderd gewicht gekomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 191