BOEKBEOORDEELING. Kriegstechnische Zeitschrift fiir offiziere aller "Waffen. Organ fiir Kriegstechnische ErfindungeD uDd Entdeckungen auf alien militarischen Gebieten. Onder bovenstaanden titel zag bij de zoo bekende „Königliche Hofbuch- handlung yon E. S. Mittler und Sohn" een nieuw militair tijdschrift (1) het licht, dat blijkens zijn eerste verschenen aflevering een welkome aanwinst voor de militaire vakliteratuur belooft te worden. Volgens de uitgevers stelt het „Kriegstechnische Zeitschrift" zich ten doel de officieren bekend te maken met alle hulpmiddelen, die de steeds voortschrijdende techniek in onze dagen, ook ten dienste van het leger aanbiedt en met alle technische uitvindingen, welke door het leger benut kunnen worden en dit de uitvoering van zijn taak kunnen helpen verge makkelijken. Het tijdschrift zal dus mededeelingen doen van alle vorderingen op het gebied der icapentechniek, van het spoorwegwezen en van de electriciteit, alsmede van alle nieuwe hulpmiddelen en leerwijzen. De eerste aflevering bevat onder meer artikelen over het moderne veldgeschutover de luchtscheepvaartover proeven hij het Russische leger genomen om riviertjes te overschrijden met voor de hand liggend materieel enz. enz. In dit laatste artikel troffen wij o.a. een zeer merkwaardige constructie van vlotten aan middels kookketels en lansen. Met 144 van de zich bij het 2de Regiment Donsche Kozakken bevindende kookketels werd in 27 minuten bij den overgang van het Netski-meer bij Aw- gustow een vlot gemaakt dat 409 K.Gr. draagvermogen bezat. Raadgever voor hen, die de fotografie be- oefenen. Naar het Duitsch van Ludwig David door P. J. G. Nell, am. fot. te 's-Gravenhage. 2de veel vermeerderde druk. Apeldoorn Laurens Hansma. In het boven besproken tijdschrift komt onder meer een recensie voor (1) Het tijdsohrift treedt in de plaats van het „Archiv für die Artillerie-und In- genieur-Offiziere des Deutschen Reichsheeres".

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 234