BOEKBEOORDEELINGEN. De eerste aflevering van den Militairen Spectator in zijn nieuw kleed maakt een aangenamen gunstigen indruk. Wij herkennen er de hand in van den in de militaire wereld zoo gunstig bekenden Hoofdredacteur, den Kapitein van den Generalen Staf Pop, die al wat hij onderneemt zeer zeker tot een goed einde zal brengen. De Militaire Spectator noemt zich een tijdschrift ook voor het leger- in de Overzeesche bezittingen. Het zal ons dus, gelijk het dat steeds gedaan heeft, een edele concurrentie aandoen, waarin wij ons verheugen, omdat het niet anders dan in het belang der beide tijdschriften en van hun lezers kan zijnDat de heer Pop er dan ook in slagen moge om, moer dan in de laatste jaren het geval was, de Militaire Spectator een in Indië veel gelezen tijdschrift te makenongetwijfeld zal het den lust tot studie bij het Indische officierskorps helpen vergrooten, iets waarvan ook ons tijdschrift de goede vruchten zal plukken. Gaarne bieden wij dan ook den Hoofdredacteur van den Militairen Spectator de broederhand, hopende steeds eendrachtelijk met hem te zullen samenwerken in het belang van het Indische leger en zijn offi cierskorps. Redacteur. Met genoegen begroeten wjj de geheel volgens de laatste gegevens samengestelde overzichtskaart van Groot-Atjeh, die ook wat hare technische uitvoering betreft het Topographisch Bureau alle eer aandoet. De reproductie geschiedde langs photo-lithographischen weg met kleu rendruk. De Militaire Spectator. Tjjdschrift voor het leger in Nederland en dat in de Over- zeesehe bezittingen. Onder hoofdredactie van G. J. C. A. Pop, Kapitein van den Generalen Staf. Nieuwe Serie. 67ste Jaar gang. Haarlem. De Erven Loosjea. 1898 Overzichtskaart van Groot-Atjeh en aan grenzende kuststaten. Schaal 1:290000. Sa mengesteld op het Topographiaoh Bureau te Batavia. Jaunari 1898.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 317