309 minder sierlijk staan en zij zouden de knoopen-grief, die algemeen gedeeld wordt, doen verdwijnen. f. Een zeer belangrijk gebrek van de witte kleeding is het alleszins onvoldoend on derscheidingsteeken voor de hoofd-officierenGerust durven wij vragen wie is daarvan niet reeds eenige malen de dupe geweest? Schild wachten vergissen zich herhaaldelijk, maar ook officieren onderling schie ten daardoor bokken. Dat ééne sterretje op de mouw onderscheidt een eenigszins oud uit ziend len luitenant niet genoeg van een jong lijkend overste, een grijzen kapitein niet van een kolonel. Als een officier in een rijtuig of in de tram voorbij rijdt weet een kapitein niet of hij den groet van oen len luitenant moet afwachteD, of hem aan een luitenant-kolonel moet brengen Op een bureau komende vergist men zich gemakkelijk als het sterretje even wegschuilt in een mouwplooi. Er bestaat o. i. geen reden om voor de witte attila af te wijken van het dcor het geheele leger geldend distinctief van den hoofdofficier, den gouden (staanden of liggenden) kraag. Een gouden kraag-hoek, ter breedte van den kraag en ter lengte van 7 e.M., waarop een tot vier sterren vastzitten, zou met 2 knoopen gemakkelijker bevestigd worden dan thans de losse sterren op kraag en mouw. Si Anoe. Paardensport. Zou de Yereeniging ter beoefening van hippische sport te Salatiga er niet toe kunnen besluiten onderafdeelingen hunner vereeniging op te richten in de voornaamste garnizoensplaatsen? Onder de bereden offi cieren zal dit denkbeeld zeker instemming vinden, terwijl ook menig officier van een niet bereden wapen dan gaarne tot de vereeniging zal toetreden. Het bestuur der Yereeniging voornoemd zij het bovenstaande beleefd in overweging gegeven. C. De redactie blijft bij voortduring de medewerking voor deze rubriek inroepen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 322