311 Aan de hooge ballistische eigenschappen van de beste rookzwakke nitraat soorten, paart het plastomenit de ongevoeligheid van het oude zwarte buskuit. Door behalve de nitrocellulose een zeer krachtig koolwaterstof nitraathet trinitrotoluolte gebruiken en de hoeveelheid van het langzaam werkende aanvankelijk toegevoegde bariumnitraat steeds meer en meer te verminderen, is men er in geslaagd bij een zelfde uitwerking de lading gaandeweg kleiner te maken. Door toevoeging van chroom- zurekali is men er in geslaagd te zorgen, dat het plastomenit nagenoeg geen rook veroorzaakt, noch onverbrande restes achterlaat. Volgens generaal "Wille zal het plastomenit een groote toekomst hebben toch heeft de techniek bij hare samenstelling nog niet het laatste woord gesproken. Gebruik van vuurpijlen tegenover den inlandschen vijand. Volgens de Juli-aflevering van het vorige jaar van de Revue Militaire de l'Etranger werden bij de expeditie tegen de Aschantis medegenomen 2 appareils a lancer les fusées, munis d'une centaine de fusées de guerre avec obus de 9 livres. Les fusées sont lancées dans les broussailles, auxquelles elles mettent le feu, formant ainsi l'ennemi a se montrer. Afghaansche versterkingen. In het artikel „De strijd van Engeland op de Noord-Westelijke grens van Indië" in de 2^ aflevering van dezen jaargang wordt op meerdere plaatsen gesproken van torensdie zich in de dorpen der grensstam- men bevinden. In de „Engineer" van 24 September 1897 vindt men een reproductie eener photographie van een dergelijken gevechtstoren, door de expedi- tionnaire colonnes aangetroffen in de vallei der Kuram. Deze vierkante toren is zeer hoog; zijn bijzonder dikke muren zijn gevormd uit klei- steenen, welke in de zon gedroogd zijn. Openingen in de muren aan gebracht stellen in staat den vijand waar te nemen. Het bovenste ge deelte van de muren is voorzien van een soort houten dak, dat een belangrijk overstek heeft; deze inrichting dient ten eerste om de aarden muren te beschermen tegen de werking der tropische regens, maar voor namelijk om den vijand te beletten het bovendeel van den toren te bereiken, indien deze tot een beklimming er van overgaat. Op het dak bevindt zich een borstwering voorzien van schietgaten, waarachter de verdedigers dekking vinden tegen het vuur van den aanvaller. Een klein valluik, dat stevig gebarricadeerd is met behulp van houten stangen, geeft toegang tot de boveuste verdieping.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 324