468 Terloven enz. aan den dienst onttrokken is, uiterst grootterwijl door de vele overplaatsingen, die daarvan het gevolg zijn, steeds een belangrijk aantal officieren reizende is tusschen de verschillende garnizoensplaatsen. Ware dus een overcompleet gewenscht, in stede daarvan telt het leger een chronisch incompleet, dat herhaalde malen zeer ernstig is. Zoo is, niettegenstaande het detacheeren van zeer vele officieren van het Neder- landsehe leger, van het benoemen van 40 onderluitenants, het incompleet in den laatsten tijd stijgende en werd het, met het oog op de ophanden Pedir-expeditie, weder noodig geoordeeld de verloven voor langdurigen dienst te weigeren. Afdoende maatregelen zullen dus spoedig noodig blijken. Moge het werk van den heer Verwijnen in handen van vele oud leer lingen der Militaire School komen en moge de schrijver daarin een be looning zien voor den door hem verrichten arbeid. T. Stenografie en Machineschrift. Gratis brochure door J. L. Wéry. Leeraar in de Stenografie. Centraal-Bureau voor Stenografie. 's-Gravenhage. 1897. Het Nederlaudsch-Indische Officierskorps zij kennismaking met de interessante brochure van den heer Wéry ten zeerste aanbevolen. Be gint de schrijfmachine in den handel en hier en daar op de burgerlijke en militaire bureaux langzaam, zeer langzaam haar intrede te doen, de stenografie is eene, vooral in het leger, nog nagenoeg onbekende weten schap. Toch verdient haar toepasing uit velerlei oogpunt aanbeveling. In 1895 heb ik tot tweemaal toe in ons tijdschrift (Deel I blz. 448 Deel II blz. 265) de aandacht gevestigd op de stenografie. Hoewel ik op nagenoeg geen resultaat als gevolg dezer mededeelingen kan wijzen, bied ik mij in het belang der zaak nogmaals aan tot het verleenen van hulp en het verschaffen van inlichtingen aan allen, die zich de stenografie eigen willen maken. C. F. H. Tückermakn. Geschiedenis van het 124ste Regiment Infan terie van Linie onder Keizer Napoleon I. Onder toezicht van den Chef van den Generalen Staf bewerkt door F. H. A. Sabron, Majoor van den Generalen Staf. Breda. Broese en Co. 1898. Een ieder, die kennis gemaakt heeft met het in de jaren 1892 en 1898 verschenen en eveneens door den toenmaligen kapitein van den Generalen Staf geschreven werk „De oorlog van 1794—95 op het grondgebied van de Republiek der Vereenigde Nederlanden" zal het bij het verschijnen van de nieuwe studie van den heer Sabron vermoedelijk even als ons

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 481