- 478 Met de meeste voldoening kan het Bestuur mededeelen, dat „Onze woning." dagelijks door het meerendeel der hier in garnizoen zijnde Eur. militairen wordt bezocht, die zich met lezen der dagbladen, spelen, schrijven enz., bezighouden. Zeer zeker mag hier worden vermeld dat, hoewel volstrekt geen politie- of militair toezicht wordt uitgeoeiend, de goede orde sedert den dag der opening geen oogenblik is verstoord geworden en spreken wij den wensch uit, dat zulks steeds zoo zal blijven en de militairen al meer en meer zullen begrijpen, dat een ordelijk gedrag in hun maatschappelijk leven, de eer van den militairen stand hoog houdt. Hoewel het ons tot nu toe, niet aan geldelijken steun tot instand houding dezer Yereeniging heeft outbroken, bevelen wij deze inrichting toch bij u, leden dezer Yereeniging, ten zeerste aan, om in uwe omgeving mede te werken, opdat door velen, die nog geen lid dezer vereeniging zijn, daartoe alsnog het verzoek moge worden gedaan, ten einde in staat te zijn op eenigszins ruimer schaal te kunnen arbeiden. Yolgens het verslag van den Thesaurier telde hij de oprichting: het aantal donateurs54 idem leden129 idem begunstigers20; gedurende den loop van het jaar 1897 ver meerderde het aantal leden met37 idem begunstigers4 terwijl door vertrek verminderde: het aantal leden met35 en idem begunstigers9, zoodat op het ein de van het jaar het aantal leden en begunstigers vrij wel gelijk was als bij de oprichting. De maandelijksche ontvangsten bedroegen. 190. tegen idem uitgaven160. De Balans op ulto. December is: waarde meubilair, boeken, enz800. Dranken33.67 bij de Spaarbank gedeponeerd500. dus vooruit1333.67 Het Bestuur der Yereeniging bestaat uit de H.H. E. H. Soesman, President. W. Yan der Bos, Thesaurier, j gep. Maja. L. Yan der Hout, Secretaris, j Infie. J. D. Ruitenbach, kapitein. Cb. C. Trousset.burgen- A. Yan Huizen, j leden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 491