85 zich op het terrein rondom het monument de talrijke in vités verzameld welke daartoe van de Atjeh-monument- en Park-commissie de uitnoodiging ontvingen. Wij treffen daaronder aan de tijdens de kroningsdagen te Batavia vertoevende inlandsche vorsten, nagenoeg alle officieren van Land- en Zeemacht, in garnizoen te Batavia en Meester- Cornelis, en vele oud-officieren met hunne dames, de voornaamste ambtenaren en notabele ingezetenen, tal van gewezen onder officieren en minderen van Leger en Vloot versierd met het ridderkruis der Militaire Willemsordede Medaille voor Moed en Trouwde kroon voor Eervol vermelden en de Kratonmedaille benevens detachementen van leger en vloot. „Acht uur verkondigt het ons, Hollanders, zoo aangenaam klinkende metalen stemgeluid der sedert eenige dagen in de Citadel aangebrachte klok; aller oogen richten zich naar den ingang van het park, men fluistert elkander toe: „de Gouver neur-Generaal". Op dit oogenblik laat de stafmuziek zich hooren en heft het „Wilhelmus van Nassouwe" in de oude toonzetting, aan. Ontvangen door den president van het Centraal-Comité voor de Kroningsfeesten, den heer J. J. Bischoff, Resident van Batavia; de vice-presidenten, de heeren D. Groeneveld, Presi dent der Javasche Bank en P. F. Wegener, oud-resident van Semarang; den thesaurier, den heer J. A. van Delden, Chef der firma Reijnst en Vinju en den Secretaris, den heer Mr. J. A. van Dijk Jr., betreedt Zijne Excellentie de Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indië met Mevrouw Jhr. C. H. A. van der Wijck en gevolg het terrein en richt zich naar het voor Z. E. aangebrachte plancher. Op den weg daarheen treedt de Park-commissie Z. E. tege moet en richt de voorzitter dier commissie, de heer H. C. Soeters, President van de factorij der Nederlandsche-Handelmaatschappij, het woord tot den Gouverneur-Generaal, daarbij Z. E. verzoe kende om na de plechtige onthulling van het Atjeh-monu ment een korte wandeling door het nieuwe park te willen doen. Intusschen is een aanvallig meisje, jonkvrouwe P. E. A. Siberg

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 103