i.^' V- - -i 96 zouden inbrengen, en met onze bedienden aan de algemeene me nage zouden deelnemen2° dat wij voor algemeene rekening eenige bijspijzen zouden medevoeren en 3° dat die bijspijzen zouden bestaan uit: 1 ham, 24 blikken sardijntjes, 6 id. saucijsen, 6 kistjes thee en veel gedroogde sambalan. De vraag of we geen twee hammen konden en zouden medenemen werd afgestemd, omdat de kist, waarin al onze délicatessen verpakt werden, door onze eigen bedienden moest worden gedragen. De bovengenoemde marketensters werden voor rekening van den lande neen, van de menages in uniform gestoken, be staande uit een toedoeng, rood, wit en blauw geschilderd, een. blauw baadje, een rood gestreepte sarong en een oranje slen dang, terwijl het tonnetje wit geschilderd werd. Het toenmalig voedingstarief bestond uit: 1 katti rijst, 21/2 ons gezouten vleesch, of l'/4 ons gerookt spek of 0.625 ons dengdeng, verder uit scheepsbeschuit, koffie, peper, zout en azijn. Ziedaar alles wat te velde werd medegenomen en waar ook wij officieren het mede moesten stellen. Menig lezer zal dan ook de vraag stellen, waarom wij niet wat ruimer voor de gamelle zorgden. Het antwoord daarop ligt opgesloten in de vragen„Wie zou het meerdere dragen en wie het betalen Het toenmalige luite nants tractement bedroeg f 135 'smaands en daarvan ging af: 6 °/0 verhoogd pensioenfonds j 5 weduwen en wêezenfonds j Contributie Concordia4.00 Officieren kleedingfonds4.00 Scherm- en gymnastiekvereeniging1.00 Ongeveer 1 11 van hetgeen ontvangen was aan goederen, épauletten, chacot, gouden koppel, sabel, fouragères enz... 20.00 f 43.85 De gratificatie bij benoeming tot officier bedroeg toen slechts f 220; jonge officieren met f 1500 schuld waren dan ook geen zeldzaamheden. Eene expeditie gaf dus wat lucht; men legde het daarbij zuinig en nog eens zuinig aan. Bovendien over de

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 114