4 den bouw van een citadel, en welwillend voldeed Z. K. H. aan een verzoek van den Eerstaanwezend Genie officier daar ter plaatse door op den 24sten Juni den eersten heislag te geven aan het paalwerk van de defensieve kazerne, en te bepalen dat die sterkte des Prinsen naam zou dragen. Over land werd de reis voortgezetlangs Soerakarta en Djokja karta.waar aan Z. K. EL de meest mogelijke eerbied betoond werd langs de Boeroe-boedhoer en langs Mendoetwaar de ruïnes be zocht werden; langs Ambarawa, waar de in aanbouw zijnde ves ting van den Prins den naam „Willem de Eerste" ontving, en langs Semarangwaar Z. K. H. den eersten steen legde van de citadel en bepaalde dat deze zou heeten „Prins van Oranje." In het laatst van Augustus keerde Z. K. H. weder te Batavia terug, waar grootsche feestelijkheden te zijner eer werden ge geven. Waar SoerabajaSemarang en Ambaraiva waren voorgegaan, wilde Batavia niet achterblijven en stelden er, zoowel de Re geering als het Legerbestuur, hoogen prijs op, in den naam van de ter hoofdplaats gebouwd wordende versterking eene blijvende herinnering te hebben aan het vorstelijk bezoek. De Prins verklaarde zich bereid om aan dezen wensch gevolg te geven en zoo had op den datum, die wij boven dit opstel schreven, de plechtigheid plaats, die nu nader medegedeeld wordt. Reeds vroeg in den ochtend van den 31sten Augustus stonden de troepen van het garnizoen en haie opgesteld, van het Hotel van den Gouverneur-Generaal te Rijsiuijk tot aan het terrein, waar de citadel werd gebouwd. Z. K. H. verliet te zeven uur het hotel, begeleid door den Gou verneur-Generaal, den Luitenant-Generaal de Eerens en door de Opper- en hoofdofficieren van het Leger, die niet onder de wapens waren, en werd onder het spelen van het Wilhelmus op het bouw terrein ontvangen door den Kolonel Directeur der Genie van der Wijck en de te Batavia aanwezige genie-officieren. Op dit terrein hadden zich ook verzameld de Leden van den Raad van N. I.,

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 16