T de President en Leden van de beide Hoven, en tal van andere civiele en militaire autoriteiten. In eene loods lagen de plannen van de versterking gereed, die door den Yorstelijken bezoeker en door den Landvoogd in oogenschouw werden genomen, en waarvan een exemplaar aan den Prins werd aangeboden. Daarna begaf Z. K. H. zich naar de plaats, waar de steen zou worden gelegd. Door den len Luitenant der Genie van der Wijck werd Z. K. H. een schootsvel voorgebonden, terwijl door den eerstaanwezend genieofficier de troffel werd aangeboden en door een opzichter de overige benoodigdheden werden gereed gehouden. Nadat de Prins den steen ingemetseld had, bepaalde Hij dat de citadel zou worden genoemd naar Prins Frederik. Deze naam werd door de aanwezigen van mond tot mond herhaald, terwijl de Nederlandsche vlag werd geheschen, een saluut van 21 schoten werd gegeven en het „Wien Neerlandsch bloed" werd gespeeld. Middelerwijl onderteekende de Prins, de Gouverneur-Generaal en daarna alle aanwezigen een protocol van den volgenden inhoud. In onze tegen woordigheid. (Handteekenin- gen van den Gou verneur-Generaal en van alle aan- wezenden.) Nederlandseh Oost-Indië het voorrecht hebbende de tegenwoordigheid van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Willem Fre derik Hendrik, derden zoon van Z. K. H. Prins van Oranje, Kleinzoon van Willem I Koning der Nederlanden te bezitten, zoo is tijdens H. D. aanwezen te Batavia bij mon de van den Kolonel Directeur der Genie C. van der Wijck uit naarn van zijne Excel lentie den Luitenant-Generaal, Opperbevel hebber van Z. M. Land en Zeemacht in N. L, D. I. De Eerens Z. K. H. verzocht gewor den om den eersten steen te leggen van de in aanbouw zijnde, door den Kolonel Direc teur der Genie C. van der Wijck ontwor pen citadel te Weltevredenwaarvan de grondlegging en optrekking den Kapitein dei- Genie L. G. I. G. Sciiünermarck is opgedra gen, alsmede om aan dezelve eenen naam te geven tot een blijvend aandenken tot in verre tijden van 's Vorsten heuchelijke te genwoordigheid. En Z. K. H. in dat verzoek welwillend toegestemd hebbende, zoo beeft deze plech- digheid plaats gehad en is aan de Citadel den naam gegeven van Naamteekening van zijne Ko ninklijke Hoog heid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 17