JIL 6 - Dit protocol werd met luide stem door den eerstaanwezend Genieofficier voorgelezen en daarna geborgen in een looden doos met een verzameling medailles en muntstukken van het Ko ninkrijk der Nederlanden. De doos werd dadelijk dichtgesoldeerd en ingemetseld. De Directeur der Genie ontving toen vergunning om den Prins te bedanken, wat hij deed in de volgende bewoordingen „Uwe Koninklijke Hoogheid heeft de welwillendheid gehad „om wel den eersten heislag te willen doen op den eersten „fundeerpaal van het reduit in de citadel te Soerabaia en om „den eersten steen te leggen van de reduits in de forten te Semarang en alhier. „Het Korps Genie officieren van het Indisch Leger zeer „gevoelig aan de eer, welke Uwe Koninklijke Hoogheid hun „hierdoor wel heeft gelieven aan te doen, bedankt Hoogstdezelven „eerbiedigst voor deze welwillendheid. De gedachtenis hiervan zal „eene aanmoediging te meer voor hen wezen om de verdedigings- „werken, welke hun opgedragen zijn of zullen worden, met den „meesten ijver en nauwgezetheid te besturen om een hecht en „deugdzaam werk op te leveren, waardig, voor zoover zulks moge lijk is, om met de groote, in de geschiedenis zoo roemvol bekende „en beminde namen te prijken van Willem den Eerste, Prins van OranjePrins Frederik en Prins Hendrikwelke het Uwe Konink lijke Hoogheid behaagd heeft aan de vesting te Ambarawade „forten te Semarang en Batavia en de citadel te Soerabaia te geven. „Het is heden juist 269 jaren geleden U dat door de groote PEINS FBEDERIK op heden Donderdag den een en dertigsten Augustus 1837 en is daarvan de bovenstaan de aanteekening gehouden en dezelve met onze handteekening bekrachtigd. De Kolonel Directeur der Genie. C. VAN DER WlJCK. De Kapitein eerstaanwezend ingenieur, L. G. I. G. SCHÖNERMARCK. i) 31 Augustus 1568. Manifest, waarin de Prins van Oranje verklaart het zwaard te trekken tegen den hertog van Alva en de spaansehe geweldenarij. (Motley pag 410).

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 18