Geachte Redacteur. Aan uwe uitnoodiging, om in het feestnommer van ons militair orgaan in enkele woorden mede uiting te geven van onze gevoelens hij de Huldiging van Hare Majesteit Wilhelmina, voldoe ik gaarne, want voorzeker er bestaat volle reden tot groote vreugde en oprechte dankbaarheid. Wie onzer herinnert zich niet de zich ras opvolgende slagen, welke in de jaren 1877 en 1879, door den dood van onze geliefde Koningin Sophia Frederika Mathilda, Prinses van Wurtemburg, den broeder des Konings, den algemeen beminden Prins Hendrik, en den zoo hoog vereerden Kroonprins Willem van Oranje, ons geliefd Vorstenhuis troffen, en hoe weinig vast de hope stond, dat onze dynastie zoude bestendigd blijven. In dien tijd van rouw en droefenis was het dan ook een blijde boodschap voor den Lande, dat onze Koning zich op 7 Januari 1879 te Arolsen op nieuw in den echt vereenigd had met Prinses Adelheid Emma Wilhelmina Theresia van Waldeck- Pyrmont, de derde dochter van den Regeerenden vorst George Victor. De daardoor innig gekoesterde hoop en verwachting, dat door het jongste huwelijk van onzen Souverein het voortbestaan van ons Vorstenhuis zoude verzekerd worden, werd den 31sten Augustus 1880 vervuld door de geboorte van Prinses Wilhelmina Helena Paulina Maria. De blijdschap en vreugde over deze zegenrijke gebeurtenis, welke aan zooveel wenschen en beden beantwoordde, steeg ten top Toen geen meerdere loten uit dat huwelijk voortsproten, was het te verwachten, dat deze jongste loot van het Oranjehuis binnen geene groote tijdruimte de eenig overblijvende zoude zijn. Reeds den 22sten Juni 1884 overleed op 33 jarigen leeftijd Prins Alexander. o

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 27