20 heden, welke zij zal bijwonen, meermalen de groote verant woordelijkheid zal voelen voor de zware taak die op Haar schouders gelegd wordtZij zou daarin zien een bewijs hoe niet alleen in het moederland, maar ook daar ginds in onze Over- zeesche gewesten een getrouw leger gereed staat om op één enkel koninklijk woord ten strijde te trekken en zoo noodig voor Haar en het Vaderland te sterven. Maar het komt ons voor, dat wij die sombere hulde niet brengen mogen in een tijd, waarin wij hopen dat Neer lands Koninginne zich met Neerlands volk verheugen zal in de fees telijke, misschien hier en daar overdreven, doch in den grond innig gemeende liefdesuitingen van dat volk. Wilt gij dan zal ons de lezer eindelijk vragen die lijsten van gedecoreerden opnemen, van tevredenheidsbetuigingen door opeenvolgende Gouverneur-Generaals of Commandanten van het Neder! andsch-Indische Leger voor plichtsbesef en betoonde dapperheid aan afdeelingen van ons leger toegekend? Neenl Neerlands Vorstenhuis was ten allen tijde overtuigd, dat wij hier in Indië onzen plicht deden. Geen opsomming van namen behoeft daarvan op nieuw kond te doen, terwijl zij hier in deze bladzijden veel van een minder gepaste zelfverheerlijking zou hebben. Doch thans lezer staak uw vragenDit artikel in het feest nummer van het Ïndisch-Militair Tijdschrift mag niet gericht zijn aan onze Vorstin, al zou het ons ook aangenaam zijnT wanneer het Hare Majesteit onder de oogen kwam. het zij bestemd voor ons leger en doe mededeeling van de liefde, de belangstelling, de waardeering, die ons Vorstenhuis steeds voor ons Leger aan den dag gelegd heeft. AVelnu, als ik dat voor oogen houd, dan geloof ik te midden van die dorre opsomming van orders, waarvan vele ten onrechte den naam van Dagorders dragen, enkele bloemen te kunnen vergaren. Het zijn dieT voor ons, welke deel van het Indische leger uitmaken, zoo be langrijke dagorders, waarin de Vorst zelve, zoo door daden als woorden, uiting gééft aan de gevoelens, die Hem voor ons leger bezielen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 34