If 27 „werd bijgewoond; en dat Zijne Majesteit bij die gelegenheid „in de warmste bewoordingen, hulde heeft gebragt aan de hou" „ding van Leger en Yloot in den strijd tegen Atjeh, terwijl „ook zij, die in dien Oorlog gevallen zijn, door Zijne Majesteit „dankbaar werden herdacht." Ingevolge daartoe ontvangen Regeeringsopdracht deelde de legercommandant bij dagorder No. 15 van 1882 mede „dat de „bijzondere tevredenheid van Zijne Majesteit den Koning aan het „leger wordt kenbaar gemaakt, wegens de flinke houding van „de bezetting te Samalangan en de ter plaatse aanwezige zee- „macht bij de jongste aldaar voorgevallen gebeurtenissen. Na den verraderlijken overval op Lombok in 1894, werd van Hare Majesteit de Koningin Weduwe Regentes een telegram van deelneming ontvangen. In de dagorder No. 14 van 1894 lezen wij dat naar aanleiding daarvan Z. E. de Gouverneur-Generaal het volgende telegram aan den opperbevelhebber te Lombok verzond. „Hare Majesteit de Koningin Regentes betuigt Hoogst dezel- „ver hartelijke deelneming in de verliezen geleden op Lombok. „Wil dit morgen op den verjaardag van Hare Majesteit de „Koningin mededeelen aan Land- en Zeemacht nevens mijne „hieronder volgende dagorder. „Officieren en minderen! „Het is met groote droefenis, dat ik heb vernomen het sneu velen en verwonden van zoovele dapperen, gevallen niet in „een eerlijken strijd, maar het slachtoffer geworden van in het „duister gepleegd verraad. „Reeds zijn de versterkingen onderweg voor een hernieuwd „krachtig optreden noodig en ik houd er mij van overtuigd, dat „het Leger, bijgestaan door onze dappere Marine, op schitterende „wijze zijn roemvollen naam niet alleen zal handhaven, maar 11 „dien nader zal weten te bevestigen. „Dat de velen, die thans treuren over het verlies van echt genoot, kind of broeder, opbeuring vinden in de schoone blad zijde, die Gij gaat toevoegen aan 's Lands geschiedenis.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 41