28 „Beide Koninginnen en het Araderland hebben het oog op U „gevestigd en bouwen op U. „Ik had behoefte U dit op dezen dag mede te deelen en stel „U voor met mij te roepen: „Leve de Koningin!" Nog in het zelfde jaar 1894 zouden onze Vorstinnen een her nieuwd bewijs van Hare belangstelling in het Indische leger geven. Vermelden wij ter zake den inhoud van de dagorder No. 25 van dat jaar. „Op den 25sten September dezes jaars bij gelegenheid van het „bezoek van Hare Majesteiten de Koninginnen aan de Koninklijke Militaire Academie te Bredaheeft het de Koningin-Weduwe, „Regentes behaagd, den mede aldaar aanwezigen gepensionneer- „den Kolonel van het Nederlandsch-Indische Leger F. P. Cavaljé „in 't bijzonder als volgt toe te spreken „Kolonel Cavaljé! Ik verzoek U aan Uwe kameraden in „het Indische Leger kenbaar te maken mijn hoog gevoel van „waardeering voor dat Leger". De operatiën in Lombok hadden talrijke decoraties tengevolge. Vele dezer eereteekenen werden aan intusschen met verlof naar Nederland vertrokkenen dan wel gepensionneerden en gegageerden door H. M. de Koningin persoonlijk uitgereikt. Wijst dit feit op zich zelve reeds op de groote belangstelling, door onze dierbare Vorstin in het Indischen leger betoond, nog meer blijkt zulks uit het in de dagorder No. 19 van 1895 opgenomen door H. M. de Koningin Regentes verzonden telegram Loo 7 Juli". „Heden bij uitreiking eereteekens Indische dapperen brengen „Koningin en ik, hulde en dank aan geheel Indisch Leger." Emma. alsmede uit de door H. M. Koningin Emma bij de uitreiking der eereteekenen uitgesproken rede. Die woorden van hoog schatting, hulde en dank in tegenwoordigheid van onze jonge Vorstin door Hare Koninklijke Moeder uitgesproken, woorden,

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 42