29 die volgens de innige overtuiging van allen, welke de in drukwekkende plechtigheid bijwoonden, uit het hart opwelden, behooren met gulden letters gegrift te worden in de geschied- boeken van het Nederlandsch-Indische Leger. De dagorder No. 25 van 1895 dient dan ook in haar geheel in dit artikel te worden opgenomen. OfficierenOnderofficieren en Soldaten! „Op Zaterdag den 6en Juli j. 1. is in het Malieveld te 's Gra- „venhage door de troepen, behoorende tot het garnizoen der „residentie, eene groote parade gehouden, waarbij verschillende „militaire eereteekenen, toegekend wegens krijgsverrichtingen „in Nederlandsch-Indië, door Hare Majesteit de Koningin werden „uitgereikt. „Bij die gelegenheid werd door Hare Majesteit de Koningin „Weduwe Regentes, onmiddellijk nadat aan het slot der plechtig heid de muziekkorpsen het Wilhelmus (moderne melodie) had hen uitgevoerd, de volgende toespraak gehouden. OfficierenOnderofficierenKorporaals en Soldaten! „Het was de wensch van de Koningin zelve de eereteekenen „te mogen uitreiken aan de dapperen, die in onze overzeesche „bezittingen streden voor de handhaving van ons gezag. „Ik wensch U allen, aan wie een onderscheiding ten deel viel, „daarmede van harte geluk. Gij hebt die onderscheiding verdiend. „In moeielijke oogenblikken hebt gij bloed en leven veil gehad „voor Koningin en Vaderland, en met Uw kameraden van Leger „en Vloot nieuwe glorievolle bladen toegevoegd aan de geschie denis van het Nederlandsch-Indisch Leger. „Mede uit naam Uwer jonge Koningin breng ik hulde „aan dat Leger, dat in Atjehop Lombok en waar ook vroeger „in Indië zijne diensten werden gevraagd, zoo vele schitterende „bewijzen gaf van plichtbesef, zelfverloochening en doodsver achting. „Het lezen der heldendaden van onze troepen in Indie vervult „ons met rechtmatigen trots en ik acht het een voorrecht daar- „voor aan Leger en Vloot openlijk den dank te kunnen brengen „van de Koningin en van het Vaderland.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 43