30 „Een dankbare hulde brengen wij ook in dit oogenblik aan de „nagedachtenis van hen, die ginds hun leven lieten in den strijd. „Eere aan de mannen, in den dienst van het Vaderland „vergrijsd, die een eervol leven kroonden door een eervollen dood, „aan zoovele jeugdige helden, wier moed wij niet konden be- „loonen, omdat zij, getrouw tot in den dood, hun leven gaven, „en ginds rusten in vreemden bodem. „Officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten van het „Indisch Leger hier tegenwoordig, zegt het Uwen kameraden „in Indië, dat Koningin en Volk van Nederland de krijgsmansdeug den van Uw Leger hoogschatten en dankbaar erkennen, dat „het Nederlandsch-Indische Leger zijne roeping met Eere vervult. „Moge ook in de toekomst voorspoed rusten op Uwe wapenen, „tot zegen van onze schoone Koloniën en tot geluk van ons „dierbaar Vaderland." De dagorder No. 16 van 1897 eindelijk bevat het telegram van antwoord door de Koningin Regentes aan den Commandant van het Nederlandsch-Indische Leger gezonden, naar aanleiding van diens op 20 Augustus aan Hare Majesteit namens de ge decoreerden voor Atjeh 1896 aangeboden telegram van hulde en dank. Dat antwoord luidde: „Het Loo, 21 Augustus. „Dankbaar huldeverheugd uitreiking plaats had. Gelukkig „dapperheid kunnen beloonen; waardeeren ten zeerste toewijding „van dapper Indisch Leger." Ik eindig dit artikel in de overtuiging dat officieren ep min deren zullen voortgaan zich de zoo zeer door ons allen op hoogen prijs gestelde achting van Koningin Wilhelmina en Hare Ko ninklijke Moeder te blijven waardig maken. C. T. WlLHELMINA. ElIMA.

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 44