RADEN ARIJA SOERANING PRANG. Luitenant-Kolonel titulairRidder der Militaire Willemsorde 4e klasse ter zake der krijgsverrichtingen in Atjeh bij de operatiën tegen de IV, YI, IX en XXYI Moekims; versierd met de Atjeh-Medaille, het eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven (18731876) en het kruis voor XXXV jarigen trou wen dienst als officier. Dengan bebrapa soeka tjita hati dan tiada dengan sabagi- nja dl dalem perhijasan hati soetji dan djerneh, akan men- djoendjoengken slamet ka ba- wah doeli Sri Padoeka Mahara- dja Istri, ija itoe ratoe Wilhel- mina dari telah menarima tach- ta karadjahan Nederlandsch pa- da hari 6 September 1898 dan tiada boleh tiada saja poedji aken toewan Sroe Sakalian Alam, moedah-moedahan ija memberi pertambah-tambah ka- oentoengan salamatoelheir sa- lama-lamanja memegang kara djahan dengan lemah lemboet memelihara sekalian rakjat Ne derlandsch dan sekalian Indië Nederlandsch atawa di mana jang bertaalok bandera Gou vernement Nederlandsch, dan saja harepken poela aken limpa belas koernianja pada saja, de- Met vreugde des harten en reinheid en zuiverheid des ge- moeds zonder wedergade, wil ik heilgroeten aanbieden aan de voeten van H. M. de Kei zerin, de Vorstin AVilhelmina, nu zij den Koninklijken troon van Nederland aanvaard heeft op den 6en September 1898. Ik zal den Heer aller Schep selen bidden Haar te verleenen steeds vermeerderend geluk en heil ten allen tijde, opdat zij met zachtmoedigheid regeere, en al Hare onderdanen in Ne derland en Indië bescherme, of waar ook volkeren aan de vlag van het Nederlandsche gouver nement onderworpen zijn. Ik hoop op Hare goedertierenheid en goedgunstigheid voor mij en ik beloof onder aanroeping van den naam van den Heer aller Schepselen, dat ik, bij dag

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 59