INLEIDEND WOORD YAN DE REDACTIE. Toen velen eenige maanden geleden het verzoek aan de Re dactie van het Indisch Militair Tijdschrift richtten om tereere en bij gelegenheid van den 18den geboortedag en de inhuldiging als Koningin der Nederlanden van Hare Majesteit Wilhelmina HelenaPaulinaMaria een extra-aflevering van het Orgaan van het Nederlandsch-Indische Leger het licht te doen zien, heeft de Redactie geen oogenblik geaarzeld om aan dat verzoek te voldoen. Was zij dan niet overtuigd van de moeilijke taak, die zij op zich laadde? Ja lezer, dat was zij volkomen en toch aan de andere zijde neenzij achtte de bereiking van het doel, dat zij zich voor oogen stelde, niet onvervulbaar. De Redactie van ons tijdschrift begreep ten volle dat zij zonder een deugdelijke, langdurige voorbereiding, waarvoor alle tijd ontbrak, geen werk kon leveren, waaraan hooge eischen zouden kunnen worden gesteld, gelijk zulks het geval is met het in Nederland verschijnende Officieele Gedenkboek. Maar nog daar gelaten, dat de menschen van het zwaard meer mannen van de daad dan van de pen zijn en het dus de vraag zou wezen of er zelfs bij behoorlijke voorbereiding uit het leger ooit een feestaflevering van litterarische waarde zou zijn voortgekomen, vermeende de Redactie dat daaraan geen behoefte bestond. Een spontane uiting door enkelen uit en namens het leger, met het oog op de heuglijke gebeurtenis, die met blijde verwachting wordt tegemoetgezien, moest echter gelegenheid hebben zich te openbaren en daarvoor werden met genoegen de kolommen van dit tijdschrift beschikbaar gesteld. Zelfs toen het belangrijke gedeelte van ons leger te Atjeh aanwezig, door de expeditie naar Pedir niet alleen vergroot

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 8