werd, maar bovendien meer in den oorlogstoestand geraakte en dus de kans op medewerking aanmerkelijk verminderde, achtte de Redactie zich verplicht het tijdschrift beschikbaar te blijven stellen voor een huldebetooging aan de te tronen Vorstin. Een huldebetooging, bescheiden in vorm, maar ernstig gemeend en diep gevoeldweinigen zullen voorzeker meer de beteekenis gevoelen van den ernst der ophanden zijnde plechtigheid dan officieren en minderen van het Nederlandsch-Indische leger, die ten allen tijde zelfs tijdens de a. s. dagen, waarin ieder recht geaard Nederlander feest viert geroepen worden bloed en leven veil te hebben voor Vorstin en Vaderland. Hoe bescheiden dan ook de feestbijdrage van ons tijdschrift moge zijn, wij aarzelen niet haar het licht te doen zien. Men rekene den uitslag niet, maar telle het doel alleen. Zij het der Redactie ten slotte vergund een woord van dank, een wensch en een gelofte uit te spreken! Een woord van dankdat 't blijft Oranje boven, dat er na de zware slagen, die ons dierbaar Vorstenhuis in de laatste jaren hebben getroffen, een telg van dat roemrijke Huis van Oranje is overgebleven, die den Oranjeboom voor afsterven heeft behoed. Een ivoord van dank aan de Koninklijke Moeder, die gedurende nagenoeg acht jaren tot welvaart van Nederland als Regentes de teugels van het bewind voerde, die zich in korten tijd een eerezuil wist te bouwen in de harten van een volk, dat Haar voor een twintigtal jaren nog geheel en al vreemd was, die Haar Dochter op een nimmer genoeg volprezen wijze wist op te voeden en op te leiden tot vervulling Harer roeping. Een wenschdat het Koningin Wilhelmina gegeven moge zijn gedurende vele lange jaren van vrede te regeeren over ons dierbaar Vaderland, en dat zij nog geruimen tijd den steun moge ondervinden, gelegen in de wijze raadgevingen van Hare Konink lijke Moeder. Een geloftemen vergeve het der Redactie, dat zij hier een oogenblik namens het leger spreekt, dat moge onverhoopt de rampen des oorlogs ook over Nederland komen, ons Indisch Ill

Indisch Militair Tijdschrift | 1898 | | pagina 9