97 - depot krijgen, maar ook zou er veel meer werk gemaakt kunnen worden van rijlessen aan de jongere officieren, hetgeen hoog noodig is. Detacheeringen in de legerplaats bij Oldebroek, meer toegepast dan nu het geval is, zijn evenzeer noodzakelijk. Het is natuurlijk onmogelijk reeds in vredestijd het noodige aan tal paarden bij de batterijen present te hebben, wegens de enorme daaraan verbonden kosten. "Wij houden dus vast aan de tegenwoor dige vredessterkte van 75 paarden bij een veldbatterij en 46 bij een bergbatterij, maar dan behoort dit aantal ook werkelijk aanwezig te zijn. De batterijcommandant zorgt echter, dat hij bij mobilisatie over het noodige aantal paarden beschikken kan door aankoop. Dit zal zeker bij het groot aantal vrij goede particuliere paarden in Indië niet moeilijk zijn. Personeel en muildieren moeten echter steeds voltallig zijn, daar men geen van beide door requisitie of anderszins hier krijgen kan. De tegenwoordige toestand, waarbij alle batterijen gehavend moe ten worden om er een paar voltallig te maken, is onhoudbaar. De remonteering moet zoodanig geregeld zijn, dat het depot steeds over een groote hoeveelheid dieren beschikken kan. Een paarden- militie als in Nederland zou zeer veel aanbeveling verdienen. Wat betreft de bewapening van het personeel, achten wij een revolver voor iedereen noodzakelijk, terwijl de thans in gebruik zijnde artillerie- en geniesabel vervangen moet worden door het bij de in fanterie in gebruik zijnde kapmes. De Eur. korporaals, voor zoo ver ze te voet gaan, ontvangen ook zoo'n kapmes in plaats van de hinderlijke cavaleriesabel, terwijl het bereden inlandache kader met de cavaleriesabel wordt uitgerust. Al het inlandsche personeel wordt voorzien van schoenen en slobkousen, terwijl zij, die thans te voet gaan, hun sporen verliezen, als ze daarmee zijn uitgerust. Als resultaat van onze beschouwingen hebben wij: 1, algeheele scheiding tusschen bereden en niet-bereden artillerie; 2, oprichting van een op ruimen voet georgauiseerde depot-batterij 3, verdere volmaking van het materieel 4, de hieronder volgende samenstelling der bereden artillerie. De bereden artillerie van het Nedcrlandsoh-Iudische leger vormt één regiment, waarvan de luitenants gekozen worden uit hen, die blij-

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 109