Boekbeschouwing. II Inhouds-opgave. Voorkoming van venerische ziekten bij militairen; door F. W. van Haeften, off. van gez. O. I. LBlz. 420. Een eigenaardig verschijnsel; door J. U. v. L. 425. Het Departement van Oorlog in Nederland en in Indiëdooi de Redactie435. Tractementen der officieren van het Nederlandsch-Indische leger; door X. Met Plaat V46S. Een en ander naar aanleiding van „Eene beschouwing over het voorloopig- Sch: et voorschrift der Infanterie met het geweer mod. 95; door Slagpin" (Jaargang 1898 blz. 861) benevens eenige eigen beschouwingen over dat Voorschrift door J. B. Snepvangers482. Het rookzwak kruit en zijne geschiedenis; door J. M. Ente van Gils501. Jachtritten voor officieren; door van Maren, le Luitenant der cavalerie519. Krijgskundige lessen uit den Spaansch-Araerikaanschen oorlog522. Handleiding ten dienste van het onderwjjs in het militaire strafrecht voor aanstaande officieren van de landmacht in Nederlandscli-Tndiëdoor G. J. W. Koolemans Beijnen, Ma joor der Infanterie74. Verslagen der congressen gehouden bij gelegenheid van de nationale tentoonstelling van vrouwenarbeid, VIII. Maat schappelijk werk der vrouw in Indië. Amsterdam. W. Versluijs. 1898160. De Minahassa. Haar verleden en haar tegenwoordige toe stand door N. Graafland, oud zendeling-leeraar, directeur der kweekschool voor inlandsche onderwijzers te Tana- wangko en adjunct-inspecteur van liet inlandsch onderwijs in de vijfde afdeeling. Batavia, G. Kol ff en Co. 1898. 161. Naam-en ranglijst der officieren van het Nederlandsche leger en van dat in Nederlandsch Oost-Indië, alsmede van de landmacht in "VVest-Indië. 242. Staatsalmanak voor liet Koninkrijk der Nederlanden. 1899. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff. Utrecht, J. G. Broese 1898242. Nederlandsch-Indië, onder het regentschap van Koningin Em ma 1890-1898. Batavia, G. Kolft' en Co340. De Militaire strafgevangenis, tevens huis van detentie te Tjimahi; alsmede beschouwingen over het militair straf recht op grond van crimineel-anthropologisclie en psychiatri sche onderzoekingen bij de gestraften aldaar; door den offic. van gez. J. H. Anschiitz. Eerste gedeelte. Batavia. H. M. van Dorp en Co. 1899342. De wonde plekken in het Indische verdedigingsstelsel. door Zl344. Het militair strafrecht in Nederlandsch-Indië. Handleiding

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 10