122 b. Te volgen weg: Over Soekon door Mamplam-West langs Iböïh, Eeuëng2, Gr. Blang Oenoë, G. Asan, Eiwat, door Gloempang Pajong naar Teupin Eaja. c. Uur van afmarsch: 7 uur Y.M. Op dit uur het hoofd der voorhoede bij de eerste brug op den weg naar Soekon. Verpleging: De algemeene trein voert voor 4 dagen vivres mede. Vóór den afmarsch wordt een warm maal genuttigd en het ontbijt door den man medegenomen. De veldflesschen gevuld met thee. Ieder man draagt verder bij zich één verschooning aan ondergoed sprei en eetketel. Plaats bevelhebberAanvankelijk tusschen voorhoede en hoofd colonne. De bevelhebber: op last, (w.g.) Koster. Yan Segli werd de weg gevolgd naar kampong Panté, van waar uit een deel der colonne langs den Westrand, een ander deel langs den Oostrand der kampongs Iböïh en Eeuëng2 marcheerde. Te 9 uur 30 V.M. vereenigde de colonne zich weder te Kamboeë, ten einde van daar uit tegen Oenoë op te rukken. Hier ontving de voorhoede het eerste vuur van een 10 man sterke bende, die zich in een loopgraaf aan den Westrand dier kampong had opgesteld. Na eenige salvo's rukten de voorhoede en de cavalerie tegen dien rand op en verdween de vijand, zoodat om 11 uur 50 Y.M. de geheele colonne in Oenoë vereenigd was en de marsch door de kampongs Eiwat en Glé Pajoeng kon worden vervolgd. Ook uit deze kampongs vielen eenige schoten, voornamelijk op trein en achterhoede, terwijl bij het overtrekken van de sawah, die Gloem- pang Pajong van Teupin Eaja scheidt, ook uit den Westrand van laatstgenoemde kampong een zwak vuur op de troepen geopend werd. Zonder verlies bereikte de colonne echter te 2 uur 45 N. M. Teupin Eaja en betrok hier het bivak ten Zuiden van de woning van Tengkoe Gadeh (Tengkoe Teupin Eaja), waar alles om 4 uur 30 N. M. onder

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 134