123 dak was. De cavalerie, de marechaussée3 en het 14de Bat™. legerden zich op den Westelijken oever, het 3de Bat™., de genietroepen en de trein op den Oostelijken oever der rivierbeide oevers zijn door een vrij goede brug verbonden. Gedurende den nacht van 3 op 4 September werd het bivak vrij hevig en van verschillende zijden beschoten; later werd vernomen dat wp hier te doen hadden met een bende van Toekoe Tjot Plieëng. 'a Morgens van den 4den September werd een aanvang gemaakt met den aanleg van een colonneweg van Teupin Raja over Gloempang Pajong, Oenoë en Panté Daar Segli. Alle beschikbare dwangarbeiders onder dekking van een compagnie van het 14de Bat™, werden hier aan den arbeid gezet. Slechts door enkele vijandelijke schu'ters werd het werk bemoeilijkt; zonder verliezen keerden de arbeiders tegen 4 uur N.M. in het bivak terug. Den zelfden dag rukten drie compagnieën van het 3de Bat™, en een peloton cavalerie langs de kroeng Teupin Raja naar den Glé Poentong, ten einde dit terrein van mogelijke vijanden te zuiveren en de opneming er van mogelijk te maken. Aan de compagnie van het 2de Bat™., die den vorigen dag van uit het bivak Lho Igeuëh den Glé Poentong bezet had, werd nu den last overgebracht om de bentiug op dien heuvel te slechten en haar daarna te verlaten. Reeds om 1 uur N. M. was de colonne in het bivak Teupiu Raja terug, zonder iats van den vijand te hebben opgemerkt. In den avond van 4 September werd, om het beschieten van het bivak tegen te gaan, een hinderlaag uitgesteld in den Oostelijken rand van de kampong, terwijl aan 6 brigades marechaussees de opdracht werd verstrekt om tegen 9 uur N.M. Loeëng Poetoe, dat volgens berichten veel kwaad volk bevatte, te verrassen en aldaar rondzwervende schutters neer te leggen. Deze afdeeling keerde te 4 uur Y.M. in het bivak terug; zij had een viertal gewapende Atjehers, die in den omtrek van het bivak werden aangetroffen, neergelegd, 8 bewoners van Loeëng Poetoe, die aldaar met geweren werden ontmoet, gevangen genomen en bovendien een tiental geweren buitgemaakt. Na dezen nacht werd het bivak niet meer beschoten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 135