127 De landingsdivisie, welke hierdoor vrijkwam, keerde naar boord terug en was daarmede feitelijk als ontbonden te beschouwen. In den nacht van 2 op 3 September had de commandant van den post Glé Gapoej nog een poging gedaan om T. Djirat Manjang in Bloeë Djirat Manjang op te lichten, doch door hondengeblaf in de kampongs werd een Atjehsche wachtpost, die in de sawah opgesteld was, gewaarschuwd. Bij de komst der patrouille bleek de vogel gevlogen te zijnmet 3 gevangenen, een beaumont- en twee voorlaad- geweren keerde de patrouille, die des nachts om 12 uur 15 was uitgerukt, te 3 uur 30 Y.M. op haar standplaats terug. Ook in het bivak Lho Igeuëh, waar nog altijd het 2de Bat™, met een sectie artillerie en Mj sectie genietroepen gelegerd was, werden alle krachten benut voor den wegaanleg naar den Glé Gapoej en de opname van het terrein. In de eerste dagen van September werden zoowel de wegwerkers als de dekking van de opname herhaaldelijk beschoten uit de kampongs Boesoeë Kajèë Raja en Poelö Lhèë, ter wijl de vijand door het planten van randjoes en het gedeeltelijk vernielen der pas gelegde brugjes, de werkzaamheden trachtte te be moeilijken. In den nacht van 6 op 7 September beproefde de bivakcomman dant de beide bovengenoemde kampongs te verrassen, in de hoop daarbij de vijandelijke bende in handen te krijgen. Men trof echter de bevolking rustig in hun woningenals dader van alle gepleegde vijandelijkheden werd aangewezen een zekere Habib Melaboe met zijn bende. Den daarop volgenden dag slaagde een uitgestelde hin derlaag er in één man dezer bende in handen te krijgen. 11 Sep tember keerde de sectie artillerie naar Segli terug. Behalve een lichte beschieting van de dekking der opname op den 17den September bij Treuëng Poedéng van uit de aangrenzende heuvels in het Keu- mala'sche, en op den 18den September van het bivak Lho Igeuëh zelf, was er sinds den 5d™ September geen schot gevallen. Den 21sten September, toen de weg geheel gereed gekomen was, keerde de colonne dan ook naar Segli terug en werd het bivak Lho Igeuëh opgebroken. Op Segli waren den 7d™ September des nachts te 12 uur 15 per

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 139