141 verwijdt, zoodat een reeks van langgestrekte kommen wordt gevormd, wier bodem terrasvormig Daar de Kroeëng Baro afdaalt. Als zoodanig verdienen vermelding de Panton Aloeë Djeulatnag, de PaDtön SajmÖD, de Blang Gentië (met eenige sawabs en bet armoedig gebueht Gentie), de BlaDg Batéë Tiro (weidevlakte van het vee van T. di Lampoïh Oe, nu nagenoeg door veepest uitgestorven). Yerder gaat de weg langs de gampong Aloeë Igeuëh, over de Pantèn La-Samana en Blang Beungga naar de gampong van dien naam eu vervolgens over Blang Boeboeë naar den ingang vaD de Bi- niëtkloof, aan het Zuidelijk uiteinde van laatstgenoemde Blang gelegen. Deze kloof is ongeveer vier kilometer lang, op sommige punten zeer nauw en heeft steile wanden, waarop hier en daar verdedigings werken zijn aangebracht, die de kloof bestrijken. Het voetpad loopt eerst door de bedding van de Kroeëng Biniët, daarna door het bosch dat de lage, zachtglooiende waterscheiding tusschen die rivier en de Krofëng Malèë vormt en ten slotte langs deze rivier, een linkerzij'ak van de Kroeëng Tamsé, en over de vallei van Blang Boegéng naar Tamsé. De rijstcultuur was ook in de nieuw bezochte streken het hoofd middel van bestaan. Aanplantingen in of in de nabijheid van gampongs van pineung, klappers, suikerriet, sirih, enz., dienden voor eigen consumptie. De beddingen van de Kroeëng Tamsé en van de Kroeëng Dóë-döë moeten stofgoud bevatten, waaromtrent geen bepaalde waarnemingen werden gedaan. NOTA, naar aanleiding van de voorgevallen gebeurtenissen in de Pedir- streelc, gedurende het tijdsverloop van 1 September tot en met 30 September 1898. Hoofden en bevolking. In den loop van de maand September hebben alle Oelèëbalangs, zoomede een aantal mindere hoofden uit de Pedir-stieek, die zich tot dusver nog niet aan ons gezag hadden onderworpen, voldaan aan den hun gestelden eisch, om zich bij het Bestuur te Segli of bij de commandanten der in het binnenland ver toevende colonnes, aan te melden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 153