163 Wat verder onze tegenwoordige uniform betreft: ik was eens in de gelegenheid om een korporaal voor zijne makkers een gedicht van eigen schepping, te hooren voordragen. Het spijt mij dat ik niet in staat ben het gedicht in zijn geheel hier te kunnen plaatsen om U de opinie te laten zien, die de mindere over zijn tegenwoordig pakje heeft. Eenige regelen volgen hier; over den helmhoed heette het: „De piek, die staat er boven op, „Gelijk een steile torentop, „Een zon in de midden, twee leeuwen op zij, „Hoe komen die hooge heeren erbij en verder over de geheele uniform: „En iemand, die je niet goed kent, „Die denkt alsdat je van Blanus bent!" Toen dacht ik, de man heeft gelijk; als iemand er ooit toe komt om eene historie van de Ned. Ind. uniformen te schrijven, laat hij dan deze lijdensgeschiedenis tituleeren „Van tuchthuisboef tot leeuwentemmer!" Slagpin. Prijsvraag. Het legerbestuur schrjjve eens een prijsvraag uit voorde vervaardiging van een stof, geschikt voor bovenkleeding van den soldaat in de tropen, die de vóór- en niet de nadeelen van het linnen en de wol in zich vereenigt. S. Zegelrecht van reisdeclaratie 's. Is het billijk, dat een verlofganger, die eene reis-declaratie in Holland uitbetaald krijgt, daarvan zegelrecht hoe gering dan ook moet betalen en dat nog wel ten voordeele van de Hollandsche finantiën? Zegelwet. Art. 13. Het gezegeld papier van 15 centen (met 50 opcenten) kan slechts worden gebruikt voor: 3° mandaten en ordonnantiën van betaling en betaalsrollen. Art. 27: Yan het zegelrecht zijn vrijgesteld: 12°mitsgaders declaratiën en quitantien wegens alle voor de land- of zeemacht gedane uitschotten, die door het rijk moeten terug betaald worden 47°. de quitantiën wegens teruggave van alle door 's rijks ambtenaren, voor den lande, bij voorschot gedane betalingen. Verlofganger. Dl. I, 1899. li

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 175