199 wormige uitwerper up dezelfde wijze als vele Amerikaaneche revolvers, is mijn inziens gcid bij een nieuwe revolver, doch van lieverlede komen er storingen voor, waardoor het wapen een onding wordt. Het kaliber dier revolver ie 8 m.M., projeciielgewicht 7.65 gr.; aan- vangssnelheid 300 M., het projectiel heeft een mantel van nieuwzilver. Bij dit wapen wordt ook een kartetspatrcon gebruikt met 3 kogel tjes. De 21 kogeltjes der 7 patronen uit den trommel, hebben op 25 M. een spreiding van75cM Het indringings-vermogeu dier kogel tjes is op dien afstand 2 c.M. in pijnboomenhout. Bulgarije. G-aat door met de bewapening van 8 m.M. Mannlicher geweren. De aimee beeft de Smii h-Wesson revolver, kaliber 10 m.M. "Voor de officieren is de aanname van de Piepersche revol ver gelast en alhoewel het leger eerst kort geleden de eerstgenoemde revolver kreeg, zoo heeft men veel kans op een nieuwe invoering en wel van öf het Pieper öf het Bergmann öf Borchardt pistool. Frankrijk. De proeven met 6,5 m.M. zijn afgeloopen en voor aan name vatbaar verklaard, volgens het Militar Wochenblatt zou de keuze op het geweer Daudeteau zijn gevallen, hetgeen echter nog onzeker is GriekenlandMontenegro en Servië zijn de eenigste landen in Eu ropa, die op het gebied van handvuurwapenen nog zeer ten achteren staan, Griekenland bewapend met het 11 m.M. Graegeweer M. 74, heeft in den laatsten oorlog maar al te zeer de waarde van een modern vuurwapen leeien kennen, zoodat men aldaar direct met proeven ia begonnen en wel met een verbeterd Mauser Model kal. 7 m.M, en met het Rumeensche geweer van 6,5 m.M. Mannlicher. Montenegro heeft 30000 Berdan en 20000 Werndlgeweren. Servië heeft een 10 m.M. Mauser model en 40000 Berdan gewe ren, die het van den Czaar cadeau heeft gekregen met 45 millioen patronen. Yoor een geheel nieuwe bewapening ontbreekt het geld. Engeland. De proeven met kruit en patronen zijn in het afge- geloopen jaar veelvuldig geweest. Yoor het Lee-Metford geweer M. 89 II is een patroon vastgesteld met eene lading van 2.2 gr. cordiet in 60 lange draden. De kogel weegt 13.93 gr. De projectielmantel is van nikkelkcper met bijvoeging van 0,5 °/0 ijzer. Yerder zijneen

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 211