201 groote bestelling Mauser geweren. De eerste leveringen waren slech t en eerst na twee jaren was de fabriek in staat volgens contract te leveren. Na een groote levering voor Zuid-Amerika werd het Noorweegsche contract afgesloten, maar Noorwegen heeft nimmer zijne geweren gezien, daar, toen de Chineesoh-Japansche oorlog uitbrak, de fabriek de geheele levering aan China verkocht heeft. Oostenrijk—Hongarije. Voor de Artillerie, Genie enz. is een kort repeteergeweer ingevoerd. De proeven met verschillende kruitsoorten aan de „Vereinigte Rottweiler Pulver Pabrik", geven schitterende resultaten, vooral wat betreft de lage gasdruk. Een geweeraffuit is beproefd en aangenomen, om in vesting werken te gebruiken, ter bestrijking van passen enz. Ook in Oostenrijk zijn proeven met het Borchardt pistool genomen, de resultaten echter zijn verder onbekend, evenals de resultaten, die men verkregen heeft, door de technische troepen in 1896 bij gedeelten te voorzien van de navolgende pistolen Een pistool systeem con structie Sieyer-Wapenfabriek, een pistool systeem-Dormus, twea sy ite- men Mannlicher en een systeem Schönberger. Portugal heeft voor zijn cavalerie 4000 karabijnen M. 96 in Oosten rijk besteld. Kaliber 6.5 m.M., lengte loop 450 m.M., getrokken gedeelte 378.3 m.M,, diepte trekken 0.15 m.M., lading 2.45 gr. Schwab- kruit, projectiel lood met nikkelstalen mantel van 10.3 gr. Aan- vangssnelheid 650 M. Eveneens voor de politietroepen te Laurenzo- Marques, 200 karabijnen van gelijk model, doch met sabelbajonet. Verder 1000 geweren voor de Marine, geheel gelijk aan de voorgaande. Het aantal benoodigde patronen beloopt 560.000. Rusland. Bij de fabricatie van het geweer Mod. 91 bleken verschillende wijzigingen noodig, zoodat, nadat de buitanlandsche fabrieken hunne bestellingen hebben opgeleverd, de verdere aanmaak slechts in Rusland zelf plaats heeft; de jaarlijksche aanmaak is 800.000 stuks, totaal der nieuwe reeds uitgegevens geweren 4 millioen. Het Dragondergeweer is korter en lichter en heeft verder eenigè kleine wijzigingen ondergaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 213