220 water (13 L.) iu het bivak, mocht hiervan echter niets verloren gaan, en werden daarom tanks en watertonnen op verschillende plaatsen van het bivak opgesteld, die door buisleidingen met de artesische put bij de benting verbonden werden. -Bij gebrek aan stroomend water, werden de privaten aan de zeezijde van het bivak gebouwd, en het vuilnis in putten verzameld en verbrand. Voor de levering van gras werd een overeenkomst aangegaan met de hoofden van Telok Semawé, Bajoe en Tjoenda. Yoor het overbrengen der troepen waren beschikbaar de s.s. Coen, LansbergeG. G. Meijerwelke op den gewenschten datum door de Paketvaart mij. naar Segli zouden worden gedirigeerd, en verder het Gouv. s.s. Flamingo. De exped. troepen vertrokken 23 Sept. per s.s. Coen alg. trein 600 dwangarbeiders, het 14da Baton. Intie. Te 61li Y.M. begon het embarkement, dat te 9^ V.M. was afge- loopeD, en deuzelfden avond nog debarkeerden deze troepen te Telok Semawé, waar zij hun intrek namen in het nieuw gebouwde bivak. 24 Sept. per s.s. Lansierge j Staf, het 2d0 Baton. Infie. Embarkement te Segli 8 uur V.M., vertrek van Segli 10 uur V.M., aankomst Telok Semawé 5| N.M. Alles debarkeerde dien zelfden avond en was om 7 uur onder dak. (2de Bat. aan de Poesoeng.) 24 Sept. per s.s. Gouv. Gen. Meijer j 2 pel8, cavalerie, 1 sectie arti0. 1 sectie genietroepen. Vertrek van Segli 8^ N. M., 25en ten 8 uur V.M. debarkement te Telok Semawé. Bij aankomst te Telok Semawé ontving de Gouverneur een schrijven van T\ Maharadja Djempa, inhoudende het verzoek om de expeditie nog 20 dagen uit te stellen, daar hij bezig was T. Tjihik Pasangan over te halen het gebied der 5 verbonden oelèëoalangs te ontruimen. Ook van T. Moeda Tjihik was een schrijven binnengekomen, waarin hij mededeelde niet naar Telok Semawé te kunnen komen, daar zijn broeder T. Tj. Pasangan dit, onder bedreiging met vernieling zijner eigendommen, verboden had Dien zelfden dag nog ontving de Gouverneur, den Maharadja van

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 234