222 vernomen werd, dat veel volk van Pasangan naar de Kroeng Koekoes was vertrokken. Bij thuiskomst te Telok maakte ook T. Bintara Bajoe zijne opwachting. Ten einde, bij den naderenden Westmoesson, zoo min mogelijk tijd te doen verloren gaan, besloot de bevelhebber den 27» op te rukken in de richting van Pasangan en zoo noodig de kustland schappen van vijanden te zuiveren. Bevel voor den 27en September. Berichten omtrent den vijandToekoe Tji Peusangan heeft zich meester gemaakt van verschillende gedeelten van Gloempang Doewa, Sawang, en Nisam en in die staatjes versterkingen opgericht. Aan den van ons ontvangen Jast om zich in eigen gebeid terug te trekken, heeft hij geweigerd te voldoen. Doel van den tochtHet verdrijven van T. Tji Peusangan en zijn bende uit. genoemde staatjes, beginnende met den aanval op de verster kingen in bet N. gedeelte van Nisam en Sawang, tusschen de Kroeng Koekoes en Kr. Manei. Marschrichting Van Telok Semawé over den bestaanden weg naar Koewala Mamplam en verder in algemeenen zin het beloop van het van Oost naar West loopende voetpad van de Geudé naar Koewala Manei. De verschillende koewala's zijn nabij de monding slechts bij ebtepasseeren. Uur van afmarsch: 8 uur V. M. Op dit uur de troepen opgesteld op den weg naar Koewala Mamplam in onderstaande volgorde; Marschindeeling VoorhoedeMarechaussee. 1/2 Sectie genietroepen. Ambulance. Hoofdcolonne (tevens marschorde): Een compie. 2de Bat™. Artillerie en 1/2 sectie genietroepen. Drie compien. 2de Bai™. Marinelandingsdi visie. Ambulance. Twee compien. 14 Bat™. Trein en ambulance.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 236