228 Den 296ten werd het volgende marechbevel uitgevaardigd Marschbeyel voor den 30sten September. Morgen wordt onder dekking van twee compagnieën van het 2de Bat™, aan de Keudé Manei gefourageerd. Afmarsch: 7 uur Y.M. Alle dwangarbeiders van den algemeenen trein ter beschikking en verder van elke compagnie, die achterblijft, 24, van de landings divisie 16, van den staf 25, van de marechaussées 35, van de artillerie 20 dwangarbeiders, die order geleide om uur V.M. bij den commandant van den algemeenen trein moeten worden afgeleverd. De zieken worden met het transport medegegeven en aan de Koewala afgegeven. De bevelhebber (w. g.) van Heutsz Na aan de Koewala Manei gefourageerd te hebben kwam het 2de Bat™, des middags tegen 12 uur te Koeta Pang Sawang terug. Yan deze gelegenheid was tevens gebruik gemaakt om aan den gezaghebber van het Gfouvernements stoomschip Flamingo een order te doen toekomen om van Segli versche vivres en 150 dwangar beiders te halen en daarmede den 4™ 's morgens voor Koewala Djangka te zijn. Tegelijkertijd werd aan den commandant der scheepsmacht voor Koewala Manei het volgende bericht verzonden. Aan Cf. Scheepsmacht voor Koewala Manei Bivak Poelau Tjibrik, 30998. De Flamingo heeft in opdracht om met de zieken te stoomen naar Segli, daar vivres en dwangarbeiders in te nemen en den 4™ October 's morgens te liggen voor de Koewala Djangka, waar de colonne alsdan opnieuw zal fourageeren. UWEG. wordt beleefd verzocht uwe onderhebbende bodems op gemelden datum mede aldaar te stationneeren en bij aankomst der colonne zoo noodig behulpzaam te willen zijn, met het aan wal brengen van koelies en levensmiddelen. Tusschen 30 September en 3 Oct. wordt door de colonne in het binnenland van Pasangan geageerd. De schepelingen, die heden

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 242