232 De Eur. Sergt. Lutje kreeg bij deze gelegenheid een gelukkig niet gevaarlijk schot door het hoofd. Met eene talrijke, gewapende bende aan de overzijde der rivier, die zich er eveneens toe bepaalde om ons uit het geboomte gade te slaan, werden door de gidsen besprekingen gevoerd, die ten doel hadden de hoofden naar het bivak te doen komen, doch tot geen resultaat leidden. Om 4 uur gelastte de Bevelhebber daarop het 2de Batou. om de rivier, die hier met moeite doorwaadbaar was, over te trekken, terwijl de rest gedeeltelijk stelling nam om zoo noodig deze bewe ging door vuur te steunen. Het bleek echter onnoodig, want ofschoon de vijand enkele schoten lostte, koos hij weldra het hazenpad. Het bivak werd daarop aan beide oevers der rivier betrokken. 's Nachts trachtte eene kleine bende het bivak van het 2ds Baton. te besluipen, doch zij werd ontdekt en met achterlating van 2 dooden teruggedreven. Marschbevel voor den 3en October. Bivak Awih Getah, 21098. 5 uur N.M. Morgen om 7 uur V.M. wordt in dezelfde volgorde als heden afge marcheerd op den linkeroever van de Kroeng Pasangan over Oeteuën Gatehoen, in Noord, richting door Tjibrik Blang Boei en langs den Glé Kapal naar 's vijands stellingen op den Tjot Sabi en bij de kam pongs Raja en Matang. Mocht vuur ontvangen worden van den rechter rivieroever dan zullen bevelen gegeven worden voor het overgaan van een deel der troepen op dien oever. De bevelhebber (iv.g.) tan Heutsz. Redactie. (Wordt vervolgd)

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 246