282 c. Werden bevorderd in of benoemd tot Ridder vanden Nederlandschen Leeuw 6 officieren van het leger hier te lande, 8 idem van de Marine en 2 idem van het Indische leger en cl. Werden bevorderd in of benoemd tot Ridder van de Oranje-Nassau Orde 54 officieren van het leger hier te lande, 31 idem van de Marine en 7 idem van het Indische leger. Bij optelling dezer cijfers zien wij de verdiensten erkend en be loond van: 4,5 °/o=100 officieren van net Nederlandsche leger, 8 54 idem van de Zeemacht en 25 idem van het Indische leger. Gelijk in dit Tijdschrift vele jaren achtereen in de Yaria eenige Cijfers zonder Commentaar'1'' plachten voor te komen, aangevende het aantal benoemingen tot Ridders van eenige Nederlandsche Orde, naar gelang men bij het Nederlandsche leger of bij de Marine, dan wel bij het Indisch leger diende, zullen wij ook nu de hiervoren medegedeelde cijfers niet commentarieeren. Zij spreken luide voor zich zei ven. Voorts overdachten wij m8t veel genoegen, welk eene buitenge - woon-gunstige sterftestatistiek het Indische leger over 1898 ten aan zien van zijne officieren heeft. Slechts 15 officieren overleden, alzoo 1 van de 100. En dat, terwijl een 3 a 400 tal officieren te velde waren. Toen er in 1886 een „Fonds tot ondersteuning der nagelaten betrekkingen van officieren" zou worden tot stand gebracht en wij, om daartoe gegevens te verzamelen, bij het Departement van Oorlog nagingen, hoeveel officieren er in de laatste 15 jaren waren over leden, bleek het, dat het gemiddelde cijfer omstreeks 2 °/0 bedroeg (1). (1) Dat van de gepensionn eerde officieren over het zelfde tijdvak bedroeg 4 °/c.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 296