288 Sectie genietroepen. HoofdcolonneEen compie. 14de Bat™. Trein. Twee compi6n. 14de Bat™. Vier Compien. 2de Baion. Artillerie. 1/j Sectie genietroepen. Landingsdivisie. Achterhoede: Marechaussee. Volgens bericht zijn de kampongs langs de kroeng Pajabing leeg- geloopen. Dekking artillerie: Het peloton dat vóór de Artie. marcheert. Plaats bevelhebberTusschen voorhoede en hoofdcolonne. De bevelhebber. w.gvan Heutsz. Te 7 uur werd afgemarcheerd; in het N. deel van Kg. Tandjong werden enkele lieden van Gloempang II aangetroffen en ontwapend, waarna om 83/4 u. Kg. Brat Nanjang werd bereikt. Hier werd het bivak betrokken, terwijl de bevelhebber met het 14de Bal™, en den trein doormarcheerde naar de Geudé Djangka, waar men te 10 u. 10 aankwam, en de schepen reeds op de reede vond. Om 11 uur meldde zich hier T. Maharadja Djeumpa, oudste broeder van T. Tji. Peusanganook deze deelde mede dat T. Tji. zijne goe deren en vrouwen dicht bij de Gajoelanden in veiligheid had gebracht; dat de bevolking geen bevel tot vechten ontvangen had en er dus geen weerstand was te verwachten; dat in zijn gebied tusschen de Koewala Djeumpa en de Koewala Radja alles rustig en de bevolking aanwezig was, en dat T. Tji de lieden, die hem gevolgd waren, in het gebergte had achtergelaten, zoodat zij, aan ellende blootgesteld, niets liever wenschten dan terug te komen. Om 12 uur bereikte ons een bericht van den intendant dat de prauwen niet konden binnenloopen, waarop naar de Koewala werd afgemarcheerd. Ofschoon hier een zware deining en hooge zee stond, konden de vivres toch ontladen en een gedeelte der zieken naar boord van de Flamingo gebracht worden. Door de steeds heviger worden de branding sloeg kort daarop echter de stoombarkas om en werd

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 302