289 alle gemeenschap verbroken. Door de dwangarbeiders vlot gemaakt, sloeg de barkas bij eene poging om haar door de branding naar buiten te brengen, ten tweeden male om, terwijl een gewapende sloep strandde. Met veel moeite waren beide om u. N.M. door de dwangarbeiders wederom vlot gemaakt en in de rivier gebracht, van waar zij door het lage water niet meer naar buiten konden. Terwijl eenige zieken en de vaartuigen onder dekking van een peloton Infie. achterbleven, keerden de overige troepen nu naar het bivak terug waar zij te 51 /2 u. N.M. aankwamen. 's Nachts te 111 /2 u. N.M. trachtten tongkangs en sloepen weder naar buiten te komen, hetgeen aan 1 tongkang met zieken en 1 ge wapende sloep gelukte, doch de andere tongkang en de stoombarkas werden andermaal op het strand geworpen, waarvan aan het bivak werd gerapporteerd. Van den bevelhebber ontving de dekking aan het strand daarop het volgende bevel Bivak Brat Nanjang. 51098. l1/a V.M. Bijgaande sectie landingsdivisie komt u aflossen. Deze sectie houdt de wacht aan het strand bij de barkas en de Atjehsche tong kang. De zieken moeten worden overgebracht naar de Chineesche woning op de Geudé Djangka en daar blijven onder dekking van enkele schildwachten totdat de waterstand gedoogt hen aan boord van een der oorlogsschepen te brengen. Eten en koffie voor de zieken gaat hierbij. Om 10 u. zullen van hier gezonden worden 400 dwangarbeiders om de barkas en de tongkang weder vlot te maken. Bevelhebber. 'w.gvan Heutsz. Om 10 uur, kwamen de dwangarbeiders onder dekking der cava lerie aan het strand. Aan den Ct. Zeemacht werd verzocht maatre gelen te nemen, dat de barkas na vlot te zijn gemaakt, dadelijk naar buiten kon worden gesleept, daar de colonne niet langer aan het strand kon wachten; tevens werd verzocht don 8sten aan de koe- wala Manei, wederom te assisteeren bij de landing der vivres. Om 1 uur was alles in het bivak terug; de barkas was vlot en behouden aan boord gekomen, de tongkang was stukgeslagen; en de 9 zieken die er op waren, werden naar de colonne teruggebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 303