291 de bevelhebber met het 2da Baton. en de marechaussee te 11 uur Y. M. naar de heuvels bij Glé Sabil marcheerde (ten W. van den Glé Kapal), waar volgens bericht van T. Maharadja Djeumpa, die de colonne vergezelde, de vijand zich nog zou ophouden. Noch vijand, noch versterkingen werden daar echter aangetroffen, en te If u. N. M. was de colonne in het bivak Keunirei terug Bevel voor den 7den October. Bivak Panté Lhong—Keunirei, 610—98. 6 uur N. M. Morgen ochtend om 7 uur wordt in N. O. richting zoodra mogelijk langs den K. oever der Blang Meh, opgerukt over Redeup en Kota Blang naar kampong Tjot Gloempang, waar nadere bevelen zullen worden gegeven. Marschindeeling als voor heden, met omwisseling van de beide bataljons. De bevelhebber, (w.g.) van Hetjtsz. In den avond van den 6den was een doorwaadbare plaats in de Kr. Blang Meh gezocht, en gevonden bjj het punt waar zij de Pasangan rivier verlaat. De bodem der rivier bestond uit drijfzandzij was vrij diep en moeilijk over te trekken. Nadat de overtocht, gedurende welke een drietal schoten van den Glé Riseh op de colonne werden afgegeven, geschied was, werd over Balei Badak en Tingkeum naar Tjot Gloempang gemarcheerd, waar de bevelhebber een bivak wilde betrekken. Te 11^ u. Y. M- aldaar aangekomen, bleken er te weinig woningen en gebrek aan goed drinkwater te zijn, waarom werd doorgerukt naar het bivak van den 28sten Sept. te Poelau Tjibrik, waar de colonne eerst te 3 uur aankwam. Te u. N. M. was alles in het bivak vereenigd en werd de troep gelegerd als vroeger. Bevel voor den 88ten October. Bivak Poelau Tjibrik, 71098. 7 uur N.M. De commandanten van het 14de Baton. en de marechaussée zullen

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 305