292 tijdig op den rechteroever der Kr. Manei overgaan ten einde te 7 uur Y. M. den marsch aan te vangen naar de Koewala. MarschindeelingCavalerie zelfstandig vooruit. Voorhoede: Een compi0. 2de Baton. x/4 Sectie genietroepen- Een ambulance. Uoofdcolonne: Een compie. 2de Baton. Algemeene trein. Een ambulance. Drie compien. 2d0 Baton. Artillerie. Sectie genietroepen. Marine landingsdivisie. 14de Baton. Infie. Achterhoede: Marechaussee en een ambulance. Yoor het geval de rivier morgenvroeg ondoorwaadbaar mocht zijn, zullen de troepen op den linkeroever langs dien oever naar de Koewala Manei marcheeren. Plaats bevelhebber: Tusschen voorhoede en hoofdcolonne. Dekking artillerie: Het peloton dat er op volgt. De bevelhebber w.gvan Hetjtsz. 's Morgens kwamen de troepen gemakkelijk over de rivier, en werd reeds te 8f u. Y.M. de Koewala Manei bereikt. Daar het laag water was, konden de prauwen niet binnen, waarom middels een Atjeh- sche prauw het schriftelijk bevel aan den Ct. der scheepsmacht verzonden werd, om met alle schepen te verstoomen naar de Koe wala Kroeng Koekoes. De colonne begaf zich langs het strand derwaarts. Te 1-| u. H. M. bij de Kroeng Koekoes aangekomen, lagen de prauwen met vivres hier reeds gereed. Onder dekking van een compie. 2d0 Baton. werden de zieken geëmbarkeerd, en 1 dag vivres gedebar- keerd, terwijl de overige troepen dadelijk een bivak betrokken in de kampongs Tamboen, Lho Glinglang en Koeboe, waar alles om u. N. M. in de armoedige woningen onder dak was. Gebrek aan goed drinkwater maakte dit bivak tot de minder aangename.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 306