293 Bevel voor den 9den October. Bivak Tamboen Baroe, 9 1098. 6 u. Y. M. Heden morgen te 8 uur terugmarsch naar Telok Seumawé. Een gister ingekomen bericht meldt dat een bende moslemin uitdePa- sei-st.reek op weg zou zijn naar Peusangan. Hoewel niet zeer waarschijn lijk, is het toch niet onmogelijk dat wij met die bende eene ontmoeting zullen hebben, en dient dus hierop tp worden gerekend bij den marsch langs het strand, en bij den overgang van de Koewala Mamplam. MarschindeehngGavie zelfstandig vooruit. Voorhoede: Marechaussée, sectie genietroepen, een ambu lance. Hoofdcolonne tevens marscliorde): Een compie. 14d0 Bat™., artil lerie, sectie genietroepen, drie compien. 14de Baton., ambulance, trein, marine landingsdivi sie, twee compien. 2de Baton. Achterhoede: Ambulance, twee compien. 2de Bat™. Colonne Commandant (iv.g.) Koster De bevelhebber was reeds den 8sten October per s.s. Flamingotot afdoening van spoedzaken, naar T. Seumawé teruggekeerd, zoodat de colonne den laatsten dag onder bevel van den Luit. Kol. Koster stond. In verband met den waterstand in de koewala's begon eerst te 8£ u. de overgang over de Kroeng Koekoes, welke, gedeeltelijk met tongkangs, te 10 uur was afgeloopen. Nabij de overgangsplaats wer den de lijken gevonden van den op 27 Sept. t v. aldaar verdronken wacht meester Savi en zijn paard, en het eerste plechtig ter aarde besteld. Te 11 u. 15 werd de Kroeng Lantjang, te 12 uur de Kroeng Mamplam bereikt en zonder bezwaren overgetrokken, waarna de voorhoede te 1 u. 45, de achterhoede te 2 u. 30 hunne bivaks te Telok Seumawé bereikten. De marine landingsdivisie keerde onmiddellijk naar boord terug, terwijl het 2de Bat™., dat tot nog toe aan de Poesoeng had gelogeerd, wegens voorgekomen malaria-gevallen naar het nieuwe bivak verhuisde. Gedurende den tocht in het Pasangansche, had de genie intus- schen de brug over de lagune ten Z. van het eiland T. Seumawé

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 307